1. Ana Sayfa
  2. Haber

1.5 TB Kapasiteli Dünyanın En Büyük microSD Kartı Yolda

1.5 TB Kapasiteli Dünyanın En Büyük microSD Kartı Yolda
0

1.5 TB Kapasiteli Dünyanın En Büyük microSD Kartı Yolda

Micron, dünyanın en büyük kapasiteli microSD kartı olduğunu iddia ettiği 1.5 TB kapasiteli kartı tanıttı. i400 serisi microSD kart ailesinde kapasitler 64GB, 128GB, 256GB, 512GB, 1TB ve devasa 1.5TB olarak sunulacak. Kartlar, sürekli video kaydı veya aynı anda birden fazla yapay zeka işleminin kaydı yapılan görevlerin ele alınmasına odaklanan uç depolama uygulamaları için tasarlanmış.

Tüm i400 kartlar, arızalar arasında iki milyon saatlik bir ortalama süre ile (MTBF) kesintisiz beş yıla kadar 7/24 çalışma için derecelendirilmiş. Ayrıca -25 santigrat derece ile 85 santigrat derece arasındaki ortamlarda da çalışabiliyorlar ve su, mıknatıs, röntgen, darbe ve şoktan kaynaklanan hasarlara karşı da koruma sağlıyorlar.

i400 serisi , Micron’un 2020’nin sonlarında tanıtılan 176 katmanlı 3D NAND’ı kullanıyor. O sırada şirket, katman sayısının en yakın rakibinden yaklaşık yüzde 40 daha yüksek olduğunu ve küçük form faktörlü çözümler için ideal olduğunu söylemişti.

Micron, kartların uç noktada veri depolanmasını kolaylaştıracağını söyledi. Ayrıca küçük işletmelerin, özellikle kargo gemileri veya petrol kuleleri gibi uzak konumlardan maliyetli olabilen buluta sürekli veri yükleme ihtiyacını azaltmalarına da yardımcı olabilir.

Micron’un yeni i400 serisi microSD kartları artık müşterilere örnek olarak yollanıyor.

kaynak : Technopat.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla