1. Ana Sayfa
  2. Haber

1.5 TB Kapasiteli İlk MicroSD Kart: Micron i400

1.5 TB Kapasiteli İlk MicroSD Kart: Micron i400
0

1.5 TB Kapasiteli İlk MicroSD Kart: Micron i400

Embedded World 2022 etkinliği şu sıralar Almanya’nın Nürnberg kendinde gerçekleşiyor. Micron, yeni i400 serisi microSD kartlarını bu fuarda sergilemeyi tercih etti ve öne çıkan iki önemli detay var.

Bunlardan birincisi, i400 hafıza kartları 64 MB’dan 1.5 TB’a kadar kapasite seçenekleriyle geniş bir yelpaze sunuyor. Piyasada bu zamana kadar böylesine yüksek depolama sunan bir SD kart bulunmuyordu. 1.5 TB kapasiteli i400 modeli ise şu anda piyasadaki en büyük kapasiteli microSD kart oldu.

Micron, bu kartların endüstriyel sınıf video güvenlik uygulamalarına yönelik olarak tasarlandığını söylüyor. Şirkete göre video güvenlik pazarı 2030 yılına kadar 83 milyar dolarlık hacme ulaşacak. Bu kategorideki uygulamalar arasında kurumsal filo araç kameraları, akıllı ev güvenliği, polis gövdesi kameraları, yapay zeka özellikli kameralar ve bulut tabanlı video güvenliği yer alıyor.

Göze çarpan ikinci detay ise dayanıklılık seviyesi. Micron, i400 kartların 7/24 yazma senaryosunda beş yıl veya 2 milyon saat boyunca sorunsuz çalışabileceğini iddia ediyor. Aynı zamanda microSD kartların kaydedilen 4K video akışları sırasında bile sürdürülebilir performans için optimize edildiği söyleniyor.

Ek olarak, bu ürünlerin 2020 sonunda hacimli üretimi başlayan, Micron’un 176 katmanlı 3D NAND süreci kullanılarak üretildiğini belirtelim. Şirketin yeni yol haritasında ise 232 katmanlı 3D NAND yongalar var.

kaynak : Technopat.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla