1. Ana Sayfa
  2. Haber

12. Nesil Intel İşlemcilerde Chrome ve Edge Performans Sorunları Doğrulandı

12. Nesil Intel İşlemcilerde Chrome ve Edge Performans Sorunları Doğrulandı
0

12. Nesil Intel İşlemcilerde Chrome ve Edge Performans Sorunları Doğrulandı

Intel, 12. Nesil Alder Lake (entegre UHD 770 GPU) işlemcilerini kullanan bazı sistemlerde Chromium tabanlı web tarayıcılarının ciddi şekilde yavaşlamasına neden olabilecek bir sürücü hatasını kabul etti. Teknoloji devi, sorunu çözmek için grafik sürücüsünde güncelleme yapmanızı, bazı ayarları değiştirmenizi ve SSD’ye geçiş yapmanızı öneriyor.

12. Nesil Intel Core İşlemciler için son Intel UHD Graphics 770 sürücüleri, Edge ve Chrome tarayıcılarının ciddi şekilde gecikmeler yaşamasına neden oluyor. Tarayıcılar yarı donmuş gibi davranıyor. Tıklama ve kaydırma gibi işlevler ciddi şekilde gecikmeli ve dalgalı. Sorun, HDD kullanan sistemlerde aynı anda çok sayıda sekme açıldığında meydana geliyor.

Intel, tarayıcıyı (Edge veya Chrome) ve Windows’u en son sürüme güncellemenizi öneriyor. Ayrıca en son Intel Graphics sürücülerini yüklemeniz gerekiyor. Ek olarak, tarayıcıda donanım hızlandırmayı devre dışı bırakmak bir çözüm sağlayabilir. En önemlisi ise mekanik bir sürücüden SSD’ye geçiş önerilmiş.

Hata kesinlikle kullanıcı deneyimini olumsuz etkileyecek seviyede, ancak görünüşe göre donanıma veya veri/işletim sistemi bütünlüğüne herhangi bir zarar vermiyor. Intel, yakında Arc Alchemist harici ekran kartlarını geniş kitlelere ulaştırmaya hazırlanıyor. Bu tür sürücü sorunlarının gündeme gelmesi ise şirket için pek iyi değil.

kaynak : Technopat.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla