1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

35 metrelik denizaltı, yolcularına su altında cümbüş ortamı sunacak

35 metrelik denizaltı, yolcularına su altında cümbüş ortamı sunacak
0

35 metrelik denizalti yolcularina su altinda cumbus ortami sunacak 0 w6HJlJZl

Hollandalı denizaltı şirketi U-Boat Worx, 120 yolcu kapasiteli UWEP’i (Su Altı Cümbüş Platformu) duyurdu. 200 metre derinliğe kadar inebilen denizaltı, yolcularına su altında restoran, kumarhane, toplantı yeri yahut düğün yeri tecrübesi sunabilecek.

Boston Dynamics, Spot’un yeni dans görüntüsünü yayınladı

1 gün evvel eklendi

Farklı boyutlarda sunulacak

UWEP, düzenlenecek aktifliğe nazaran 150 m2’den fazla tekrar yapılandırılabilir yer alanına sahip. Denizaltı, 35.1 m uzunluğunda, 7.7 m genişliğinde ve 7 m yüksekliğinde olmakla birlikte gövdesinde 4.5 m çapında 14 pencere bulunduruyor.

35 metrelik denizalti yolcularina su altinda cumbus ortami sunacak 1 AYGCid5e

120’ye kadar yolcuyla 18 saatlik bir su altı tecrübesi sunabilecek olan denizaltı, 85 m2’den fazla güverte alanıyla su üzerinde de yolcularına hizmet verebilecek. UWEP, bir mutfağa, oturma sisteminden daha yüksekte yer alan bir sahne gibisi platforma ve bir bara sahip.

35 metrelik denizalti yolcularina su altinda cumbus ortami sunacak 2 zwaGYAdb

Su üzerinde 5.6 km/s ve su altında 4.6 km/s süratle ilerleyebilecek olan denizaltı, dört adet 80 kW  yatay iticiye ve dört adet 40 kW dikey iticiye sahip büsbütün elektrikli bir araç olacak. Şirket, bir denizaltının birden fazla maksatla kullanılabileceğini söylerken birebir vakitte UWEP‘i 80 yolcu kapasiteli 27 metre uzunluğunda daha küçük bir versiyonla da satacak.

  • Anasayfa
  • Tanınan Bilim
  • Zamazingo Haberleri
  • 35 metrelik denizaltı, yolcularına cümbüş ortamı sunacak

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla