1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

AirPods Pro 2’nin dizaynıyla ilgili can sıkan gelişme!

AirPods Pro 2’nin dizaynıyla ilgili can sıkan gelişme!
0

Apple, çok yakında AirPods Pro 2’yi tanıtacak. Şimdiye dek ortaya çıkan sızıntılarla tasarımı ve teknik özellikleri büyük ölçüde aşikâr olan eserle ilgili yeni bir sav ortaya atıldı. Şayet söylentiler doğruysa, kulaklığın dizaynıyla ilgili bilinen tüm ayrıntılar geçerliliğini yitirecek.

AirPods Pro 2 tasarımı nasıl olacak?

Bilindiği üzere bugüne dek çıkan sızıntıların ortak noktası kulaklığın selefine nazaran yenilikçi bir dizaynla geleceği tarafındaydı. Eserin sapsız, yani alt tarafı olmayan bir görünüme sahip olacağı düşünülüyordu. Hatta bu durum, kesimdeki emniyetli kaynaklar tarafından da doğrulanmıştı.

airpods pro 2nin dizayniyla ilgili can sikan gelisme 0 5LpqkDAT

Son ortaya çıkan bilgiler, AirPods Pro 2‘nin tasarımı hakkında tüm bildiklerimizi unutturacak cinsten. Çünkü şirkete yakın kaynaklardan gelen bilgilere nazaran kulaklık, selefiyle neredeyse benzeri bir görünümlü gelecek. Yani son sızıntı doğruysa, eserde tekrar saplı bir tasarım karşımıza çıkacak.

Apple analisti Ming-Chi Kuo‘ya nazaran AirPods Pro 2, beklenenin tersine Type-C yerine Lightning girişiyle gelecek. Öte yandan Apple Lossless (ALAC) takviyesine sahip olacak. -Kayıpsız ses sıkıştırma teknolojisi-

Kablosuz kulaklıkla ilgili dikkat çeken ayrıntılardan birisi de kasasında hoparlörle gelmesi. Şimdi tam aşikâr olmasa da kaybolması durumunda kullanıcıların bulması için ses çıkaracağı argüman ediliyor.

airpods pro 2nin dizayniyla ilgili can sikan gelisme 1 k8mU4lWv

Bunun dışında cilt algılama sensörlerine sahip olacak. Böylece kulakta takılı olduğunu algılayacak ve farklı yüzeylerde müziği durduracak. Selefinde de optik sensörler vardı. Fakat birtakım durumlarda yüzeyleri karıştırıyordu. Yeni teknoloji ise insan derisini algılamada daha başarılı olacak.

Kulaklığın tanıtım tarihi ise aşikâr değil. Fakat tezlere nazaran Vietnam tesislerinde seri üretim başladı ve en geç iPhone 14 serisinin vitrine çıkacağı eylül ayındaki aktifliğe kadar karşımıza çıkacak.

Pekala siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

kaynak : shiftdelete.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla