1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Akıllı saat pazarında başkan muhakkak oldu!

Akıllı saat pazarında başkan muhakkak oldu!
0

Büyük şirketlerin kendi teknoloji ekosistemini geliştirmesiyle birlikte akıllı saat pazarı da kıymetli bir gelişim içinde. Counterpoint Research’te yayınlanan bir rapor, şirketlerin bu alandaki kıyasıya rekabetini gözler önüne seriyor.

Apple, akıllı saat pazarının önder durumda

Yayınlanan rapora nazaran son bir yılda akıllı saatlere olan eğilimde artış yaşandı. Geçtiğimiz yıla oranla yüzde 13’lük bir artış gösteren akıllı saat dünyası, ekonomik yavaşlama ve enflasyonla ilgili tasalara karşın gelişimini sürdürdü.

Bu pazardaki en değerli isimde Apple oldu. Şirket, en yakın rakibine üç katından fazla fark attı. Lakin yüzde 36’lık bir pazar hissesine sahip olan şirket, premium segmentte birebir başarıyı gösteremedi. O denli ki şirket, bu alandaki pazar hissesinde beşinci sıraya kadar geriliyor.

Akıllı saat
Akıllı saat

Counterpoint Research Yönetici Yardımcısı Sujeong Lim bahse ait şu sözlere yer verdi.

Global akıllı saat pazarı, 2020’de Covid-19’un tesiriyle çok az büyüme gösterse de, geçen yılki toparlanmasından bu yana düzgün performans göstermeye devam etti. Bu büyüme dünyanın birçok bölgesinde görülürken, Avrupa sevkiyatları büyük olasılıkla Rusya’nın Ukrayna’yı işgali nedeniyle yatay seyretti.

akilli saat pazarinda baskan muhakkak oldu 1 zL4MuaEk

İkinci sırada ise yüzde 10’luk bir hisseyle Samsung yer alıyor. Geçtiğimiz yıl yüzde 7,8’lik bir hisseye sahip olan şirket, nispeten büyüme gösterdi. Öte yandan Xiaomi, düşük segment akıllı saat piyasasında yüzde 69’luk bir büyüme yaşadı. Öte yandan Counterpoint Research, önümüzdeki devirlerde bu tabloda büyük değişiklikler beklemiyor.

Sizce akıllı saat dünyasının en âlâ ismi hangisi? Lütfen görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşınız

kaynak : shiftdelete.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla