1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Almanya’da yasaklanan OPPO’nun kaderi belli oldu!

Almanya’da yasaklanan OPPO’nun kaderi belli oldu!
0

Almanya’da yasaklanan OPPO’nun yazgısı aşikâr oldu!

Çinli akıllı telefon üreticisi OPPO, Nokia’nın patentlerini ihlal ettiği gerekçesiyle Almanya’da satış yasağına tabi tutuldu. Şirketten gelen son açıklamada ise Almanya’nın, Avrupa satışları için ana operasyon merkezi olarak kalacağı tabir edildi.

OPPO ve Almanya ortasında patent tansiyonu

Nokia, 3 başka bölgesel Alman mahkemesinde OPPO’ya karşı beş patent ihlali nedeniyle toplamda 9 dava açmıştı. Hatta 129 milyar Euro’luk yatırımını tehlikeye attığını söylüyordu. Geçtiğimiz haftalarda toplanan Alman Bölge Mahkemesi, Nokia ve OPPO ortasındaki davada yeni bir karar aldı.

almanyada yasaklanan opponun kaderi belli oldu 0

Mannheim Bölge Mahkemesi tarafından alınan kararda, Nokia’ya OPPO’ya karşı cease-and-desist order, olarak geçen durdurma buyruğunu verdi. Öteki bir değişle Nokia’yı haklı buldu ve Çinli şirketleri patent ihlallerinden ötürü yasakladı.

OPPO Satış ve Hizmet Lider Yardımcısı Billy Zhang tarafından yapılan son açıklamada ise Avrupa’daki operasyonların nasıl sürdürüleceği ele alındı. Zhang’ın açıklamasına nazaran Almanya, yurt dışı için ana operasyon merkezi olmaya devam edecek.

Zhang ayrıyeten bu kararla birlikte Almanya’daki müşterilere hizmet vermeye devam edeceklerini, fakat belli hizmetlerin Çin’den yürütüleceğini söz etti.

Almanya’nın teknoloji şirketleri için idare üssü misyonu gördüğünü söylemek mümkün. Örneğin OPPO, Avrupa idare ofisini 2020 yılında Düsseldorf’ta açtı. Emsal biçimde Huawei’nin de Avrupa ofisi Düsseldorf’ta bulunuyor.

almanyada yasaklanan opponun kaderi belli oldu 1 v2NVyPYf

Araştırma şirketi Counterpoint’in raporlarına nazaran OPPO, Avrupa’nın en büyük dördüncü akıllı telefon üreticisi. Daha evvelki araştırma, OPPO’nun akıllı telefon sevkiyatlarının yüzde 5’ini oluşturduğunu ortaya koydu.

Siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

kaynak : shiftdelete.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla