1. Ana Sayfa
  2. Donanım

AMD ve Qualcomm süratli Wi-Fi tahlilleri için bir ortaya geliyor

AMD ve Qualcomm süratli Wi-Fi tahlilleri için bir ortaya geliyor
0

amd ve qualcomm suratli wi fi tahlilleri icin bir ortaya geliyor 0 13pHNMGO

Geçtiğimiz yıl taşınabilir sistemlere 5G tahlilleri sunmak için MediaTek ile bir iştirak kuran AMD, Wi-Fi ilişkileri kelam konusu olduğunda ise rotayı Qualcomm’a çevirdi. Qualcomm FastConnect tahlilleri AMD Ryzen işlemciler ile optimize çalışacak.

AMD ve Qualcomm iş birliği

AMD ve Qualcomm iş birliği FastConnect 6900 temas tahlili üzerine odaklanıyor. 14nm sürecinde üretilen Qualcomm FastConnect 6900 yongası çift bant simülasyon – DBS teknolojisi sayesinde 3.6Gbps bilgi transfer suratlarına ulaşabiliyor.

AMD işlemci pazarında rekor kırıyor

4 gün evvel eklendi

Ayrıyeten Bluetooth 5.2 standardına da takviye sunuluyor. Çift anten sayesinde daha uzun aralar ve yüksek bant genişlikleri sağlanıyor. Ayrıyeten birden fazla aygıta birebir anda ses paylaşımı da yapılabiliyor. Qualcomm QCC5141, QCC5144, QCC3046 ve QCC3040 ses yongaları ile eşlendiğinde verimliliği daha da arttırıyor.

Optimizasyon sayesinde Windows 11 Wi-Fi Dual Station özelliği tam potansiyeli ile kullanılabilecek. Lenovo ThinkPad Z ve HP EliteBook 805 serileri birinci etapta bu optimizasyonu kullanacak aygıtlar olarak açıklandı.

İşlemci tarafında ise AMD Ryzen PRO 6000 serisi ile başlanıyor. BT yöneticileri AMD Manageability Processor bileşeni ve FastConnect 6900 ahengi sayesinde Open Standard-Based (DASH) kablosuz temas profillerine dayanak bulabilecek.

  • Anasayfa
  • Donanım
  • İşlemci Haberleri
  • AMD ve Qualcomm iş birliği

Kaynak: Forumdonanımhaber

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla