1. Ana Sayfa
  2. Haber

AMD’nin AMF Kodlayıcısı Önemli Bir Güncelleme Aldı

AMD’nin AMF Kodlayıcısı Önemli Bir Güncelleme Aldı
0

AMD’nin AMF Kodlayıcısı Önemli Bir Güncelleme Aldı

AMD’nin AMF kodlayıcısı, neredeyse on yıldır yaşanan sorunların ardından yeni bir güncelleme aldı. AMF Sürüm 1.4.24 ile birlikte sunulan B-Frame’ler sayesinde görüntü kalitesinde büyük iyileştirmeler yaşandığı söyleniyor. Güncelleme aslında aylar önce çıktı. Code Calamity‘den Chris Griffith ise güncellemeyi yeni test etme fırsatı buldu.

Griffith’e göre göre güncellemeyle büyük kazançlar sağlandı. AMF kodlayıcı, NVIDIA’nın RTX 20 serisi ve 30 serisi GPU’larında bulunan en yeni NVENC kodlayıcısıyla artık kıyaslanabiliyor. AMD’nin kodlayıcılarını çevreleyen önemli sorunlar, 400 serisi Polaris ekran kartlarına kadar dayanıyor. Destek ve kalite konusunda sürekli sorunlar gündeme geldi. NVIDIA’nın NVENC ve Intel’in QuickSync kodlayıcıları her zaman daha üstün görüldü.

AMD’nin çözümleri yeni H.265 kodlamalarına hiç ayak uyduramadı. H.265 ile web’de hiç kimse akış yapmıyor ve bu büyük bir sorun değil. Önemli tarafa gelince, yeni güncellemeyle birlikte H.264 tarafında önemli geliştirmeler yapıldı ve testlerle bu kanıtlanmış durumda.

kaynak : Technopat.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla