1. Ana Sayfa
  2. Haber

Amiral Gemisi Ekran Kartları İçin Samsung 24Gbps GDDR6 Bellek Duyuruldu

Amiral Gemisi Ekran Kartları İçin Samsung 24Gbps GDDR6 Bellek Duyuruldu
0

Amiral Gemisi Ekran Kartları İçin Samsung 24Gbps GDDR6 Bellek Duyuruldu

Samsung tarafından üretilen en yeni DRAM yongaları sayesinde amiral gemisi ekran kartları önemli ölçüde daha hızlı GDDR6 belleğe sahip olmak üzere. Şirket son olarak 24Gbps’ye kadar hızlara sahip 16Gb GDDR6 belleğini duyurdu. Üreticiye göre, 24Gbps GDDR6 DRAM yongaları yeni GPU’larda, dizüstü bilgisayarlarda, konsollarda ve yüksek performanslı bilgi işlem sistemlerinde grafik performansını önemli ölçüde artıracak.

Samsung, yeni bellek yongalarını aşırı ultraviyole (EUV) ve üçüncü nesil 10nm işlemi kullanarak oluşturdu. Yongalar akım kaçağını en aza indirmek için yenilikçi devre tasarımı ve son derece gelişmiş yalıtım malzemesi içeriyor. Teknoloji iyileştirmeleri, Samsung’un önceki nesildeki 18Gbps hızlarından 24Gbps’ye yüzde 30 oranında artış sağlamasına izin vermiş. Bu da kabaca sadece bir saniyede 1.1 TB veri aktarımı anlamına geliyor.

Ek olarak Samsung, enerji tüketiminin daha önemli olduğu dizüstü bilgisayarlar için düşük güç tüketen çözümlere de yer vermeyi planlıyor. Yeni çipler, standarttan 0,25V daha düşük olan 1.1V’da daha düşük voltaj ve yüzde 20 daha iyi verimlilikle 20Gbps’ye kadar hızlar sunacak.

Samsung’un bu yeni bellek yongalarının AMD ve NVIDIA’nın gelecek nesil ekran kartlarında yer almasını beklediğimizi belirtelim.

kaynak : Technopat.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla