1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

Android kullanıcıları müjde! YouTube Music özelliği genişliyor

Android kullanıcıları müjde! YouTube Music özelliği genişliyor
0

Android kullanıcıları müjde! YouTube Music özelliği genişliyor

Popüler içerik platformu YouTube, müzik dünyasına odaklanan müzik akış hizmetiyle milyonlarca kullanıcıya hizmet veriyor. Bu bakımdan platform, kullanıcılarına daha iyi bir deneyim sunmak için hizmetine yeni özellikler eklemeyi de sürdürüyor.  Son olarak YouTube Music, Android 12’nin YouTube Music ‘medya önerileri’ özelliğini daha geniş şekilde kullanıma sundu.

Önerilerde, yakın zamanda çalınan üç parça yer alacak

YouTube Music önerileri, telefonunuza Bluetooth üzerinden bir kulaklık ya da hoparlör bağladıktan sonra otomatik bir şekilde gözükecek. Bunu yanı sıra gelen YouTube Music’ten gelen önerilerde yakın zamanda çalınan üç eser sunuluyor.

android kullanicilari mujde youtube music ozelligi genisliyor 0 CAaiuWaz

Hızlı Ayarlar panelini açtığınız takdirde bu sayı altıya çıkıyor. Tüm bunlarla birlikte tek dokunuşla şarkıları arka planda oynatmaya devam etmeniz mümkün. Aynı zamanda bildirilene göre medya önerileri, birkaç dakika boyunca karşınızda olacak. Bu özellik, platformun ‘Tekrar Dinle’ hizmetini de akıllara getiriyor

Medya önerilerini kullanmak istemeyen kullanıcılar ise bu özelliği devre dışı bırakma şansına sahip olacak. Medya önerilerini devre dışı bırakmak için yapmanız gerekenler şu şekilde:

  • İlk olarak telefonunuzun Ayarlar’ına girin.
  • Ardından Sesler ve Titreşim başlığına girin.
  • Bu bölümde yer alan ‘Medya’ seçeneğine girdiğiniz zaman karşınıza çıkan ‘Medya önerilerini göster’ kısmından devre dışı bırakmanız mümkün.
android kullanicilari mujde youtube music ozelligi genisliyor 1 Zu7jXH62

YouTube Music önerileri bugüne kadar Android 12’de oldukça tutarlı bir şekilde yer aldı. Pek çok Spotify kullanıcısının görmesine rağmen şirket, geçmişe göre önerileri daha yaygın olarak ortaya çıkarıyor. Android 12 medya önerileri özelliği, genişlemesiyle birlikte daha geniş destek sağlıyor. Böylece YouTube Music medya önerileri, Hızlı Ayarlar panelinde ye alacak.

Peki, siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce bu özellik neler sağlayacak? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

kaynak : shiftdelete.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla