1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Apple, AR/VR kulaklığı için Hollywood’u devreye alıyor!

Apple, AR/VR kulaklığı için Hollywood’u devreye alıyor!
0

WWDC 2022 aktifliğine sayılı günler kaldı ve Apple’ın birinci karma gerçeklik kulaklığı (AR/VR) ile ilgili bilgiler gelmeye devam ediyor. Ortaya çıkan son raporlara nazaran Apple, Hollywood’un kimi direktörleriyle çalışmak istiyor. Bu isimler ortasında The Mandalorian ve Iron Man’in direktörü olan Jon Favreau ön plana çıkıyor.

Hollywood direktörleri Apple AR/VR kulaklığı için sinema çekebilir

The New York Times tarafından hazırlanan yeni rapora nazaran Apple, AR, VR kulaklığı için Hollywood direktörlerinden film/dizi almak istiyor. Apple’ın karma gerçeklik kulaklığının nasıl kullanılacağı şimdi meçhul olsa da, Hollywood direktörlerinin içerikleri merak uyandıracak diye düşünülüyor.

NYT’nin son tezine nazaran teknoloji devi, daha evvel Apple TV Plus’ın Prehistoric Planet belgeseli için birlikte çalıştığı Jon Favreau ile görüşüyor. Jon Favreau’nun tanınan üretimleri ortasında ise The Mandalorian ve Iron Man, Lion King bulunuyor.

apple arvr kulakligi icin hollywoodu devreye aliyor 0 2BR3SDQV

Apple her ne kadar Hollywood yıldızlarıyla çalışıyor olsa da, bu yılki WWDC etkinliğinde AR, VR kulaklığı tanıtılmayacak üzere görünüyor. Daha evvelki raporlar Apple’ın şimdi pil sıkıntılarını aşamadığını ve kulaklığın en erken 2023 yılında duyurulabileceğini söylemişti.

NYT yeni raporunda bu iddiayı desteklerken, birebir vakitte karma gerçeklik kulaklığının öbür özelliklerini de deşifre etti. Rapora nazaran Apple, kamera ve ses için ekstra özellikler eklemek için yazılım araçları üzerinde çalışıyor. Hatta eller hür arabirimi tasarladığı da söyleniyor.

Apple’ın kulaklığında yer alacak tüm bu özellikler, halihazırdaki Meta Quest 2‘den yahut Microsoft HoloLens’ten farklı olmasını sağlayacak. Apple ayrıyeten kulaklığının ön plana çıkması için uygulamalara da ehemmiyet veriyor.

apple arvr kulakligi icin hollywoodu devreye aliyor 1 e9m8TtQw

Daha evvel aktardığımız üzere Apple, 2 yıl içerisinde üst seviye özelliklere sahip AR/VR aygıt tanıtacak. Tanıtılacak aygıtın iki adet 4K mikro-OLED ekran, 15 kamera modülü ve M serisi çiplerle muadil işlemciye sahip olacağı belirtiliyor. Aygıtın maliyetinin ise 3.000 dolar civarında olacağı belirtiliyor.

Siz Apple reailtyOS ve VR aygıt hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

kaynak : shiftdelete.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla