1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Apple bazı iPhone 12’leri geri çağırıyor: 1 yıl daha!

Apple bazı iPhone 12’leri geri çağırıyor: 1 yıl daha!
+ - 0

Apple birtakım iPhone 12’leri geri çağırıyor: 1 yıl daha!

Ekim 2020 ve Nisan 2021 ortasında üretilen birtakım iPhone 12 ve iPhone 12 Pro’ların alıcı modülündeki bir bileşenin arızalanması nedeniyle ses sorunu ortaya çıkıyor. Üretilen aygıtların küçük bir kısmını kapsayan bu sorun için Apple, geçen yıl Ağustos ayında fiyatsız bir tamirat programı başlatmıştı.

Apple bu tamirat programını başlattığında perakende satışından sonraki 2 yıl boyunca aygıtların kabul edileceğini belirtmişti. Bugün yapılan güncelleme ile 1 yıl daha eklendi, böylelikle toplam müddet 3 yıla çıktı.

iPhone 12 ve iPhone 12 Pro ses sorunu için 1 yıl daha verildi

iPhone 12 yahut iPhone 12 Pro kullanıyorsanız, arama yaparken yahut arama geldiğinde alıcıdan ses çıkmıyorsa aygıtınız büyük ihtimalle Apple tarafından fiyatsız bir halde onarılacak.

apple bazi iphone 12leri geri cagiriyor 1 yil daha 0 uiQgHBQF

İstanbul’da yaşıyorsanız aygıtınızı randevu alarak Apple Store’a götürebilir yahut farklı bir vilayette yaşıyorsanız bölgenizdeki Apple Yetkili Servis Sağlayıcı’larından birine teslim edebilirsiniz.

iPhone 12 küçük ve iPhone 12 Pro Max modelleri bu programın dışında tutuluyor. Kimi kullanıcılar bu duruma reaksiyon gösteriyor olsa da, en küçük ve en büyük iPhone 12’nin programa dahil edilmeme sebebi arızaya neden olan bileşenlerin bu aygıtlarda kullanılmıyor olması.

– iPhone 12 kullanıcıları, bu türlü bir sorun yaşayıp yaşamadıklarını, yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

kaynak : shiftdelete.net

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla