İlginizi Çekebilir
gitlab-nedir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Apple, iPhone aboneliğine başlıyor! Tarih ortaya çıktı

Apple, iPhone aboneliğine başlıyor! Tarih ortaya çıktı
+ - 0

Apple, iPhone aboneliğine başlıyor! Tarih ortaya çıktı

Apple, dünyanın pek çok yerinde donanım ve yazılım fiyatlarının artmasının ardından, abonelik seçeneğine geçiş yapıyor olabilir. Ortaya çıkan yeni bilgiler, iPhone, iPad ve MacBook kiralama hizmetinin 2022’de başlayacağını gösterdi.

iPhone, iPad ve MacBook kiralama 2022’de test edilecek

Bir süre önce Apple’ın donanım ve yazılım ürünlerini aylık abonelikle sunabileceği iddia edilmişti, ancak henüz Apple’dan resmi bir adım gelmiş değil. Geçtiğimiz hafta düzenlenen Far Out etkinliğinde de bu hizmetini açıklamadı.

apple iphone aboneligine basliyor tarih ortaya cikti 0 1le538nM

Bloomberg editörü Mark Gurman ise 2022 içerisinde donanım ve yazılım için abonelik hizmetinin başlayacağını iddia etti. Şimdilik sadece ABD ve Avrupa’da test edileceği düşünülen hizmet, abonelik yoluyla Apple ürünlerini kiralamanıza fırsat tanıyacak.

Apple, 7 Eylül’de düzenlediği Far Out etkinliğinde bir dizi yeni ürününü duyurdu. Gurman’a göre abonelik hizmetinin açıklanma sebebi ise lansman sırasındaki karmaşıklığını azaltmaktı. Fakat Gurman, abonelikle iPhone kiralama hizmetinin 2022’de başlayacağını düşünüyor.

Apple halihazırda kendi yazılımları için Apple One isimli bir abonelik katmanı sunuyor. Apple TV+, Apple Arcade ve iCloud+ dahil olmak üzere bir dizi uygulama abonelikle kullanılabiliyor. Aboneliğe iPhone, iPad gibi donanımların eklenmesi bekleniyor.

apple iphone aboneligine basliyor tarih ortaya cikti 1 H5eN88l2

Ekim ayında iPad ve MacBook gibi ürünler için bir etkinlik daha yapılmasını bekliyoruz. Yeni abonelik katmanı bu etkinlikte gün yüzüne çıkabilir. Ayrıca AppleCare+ isimli teknik destek planının da etkinlikte genişletilmesi bekleniyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

kaynak : shiftdelete.net

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla