1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Apple ters köşe yapabilir! iPhone 14 mini için yeni iddia

Apple ters köşe yapabilir! iPhone 14 mini için yeni iddia
0

Apple aykırı köşe yapabilir! iPhone 14 küçük için yeni iddia

Bir müddettir sızıntılar ile gündeme gelen iPhone 14 ailesiyle ilgili yeni bir sav ortaya atıldı. Apple’a yakın olduğu belirtilen kimi kaynaklar, Apple’ın iPhone 14 küçük modelini piyasaya süreceğini tez ediyor.

iPhone 14 serisi ile ilgili en çok tartışma yaratan savlardan biri küçük modelinin piyasaya sürülmeyecek olması. Şimdi kesinleşmese de iPhone 12 küçük ve iPhone 13 küçük satışlarından şad olmayan şirketin iPhone 14 ailesinde küçük modeline yer vermeyeceği iddia ediliyor.

Apple, iPhone 14 küçük modelini piyasaya sürebilir

ARM tabanlı dizüstü bilgisayarlara odaklanan Apple’ın A16 işlemci performansı konusunda beklentilerin gerisinde kaldığı tez ediliyor. Şirketin iPhone 14 Pro ve Pro Max modellerinde A16, öbür modellerede ise A15 işlemci kullanacağı sızdırılan bilgiler ortasında yer alıyor.

apple ters kose yapabilir iphone 14 mini icin yeni iddia 0 1vj6ufHv

iPhone 14 küçük, iPhone 14, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max modellerinin piyasaya sürüleceği belirtiliyor. Apple’ın yeni modellerde otomatik odaklama özelliğine sahip lens kullanacağı geçtiğimiz günlerde sızdırıldı. Yüzde 57 daha büyük kamera lensiyle geleceği belirtilen iPhone 14 serisi, 8K görüntü kayıt özelliğine sahip yeni bir 48 Megapiksel ana kamerayla kullanıcıların karşısına çıkacak.

iPhone 14 ailesinin ekranın üst kısmı ile bitişik çentik tasarımı yerine Samsung gibisi kamera deliğine sahip olacağı sızdırılan görseller ile netleşti. Paylaşılan görsellere bakıldığında şirketin iPhone 14 serisinde LiDAR sensör kullanmayacağı açıkça görülebiliyor.

Tedarik sorunu ve çip krizi nedeniyle akıllı telefon üretiminin maliyeti arttı. Teze nazaran Apple, artan maliyetler nedeniyle yeni modellerini iPhone 13 ailesinden 100 dolar daha yüksek fiyata satacak.

Siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmında ve SDN Forum‘da paylaşabilirsiniz.

kaynak : shiftdelete.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla