1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

Apple, TikTok videosu nedeniyle çalışanını tehdit etti!

Apple, TikTok videosu nedeniyle çalışanını tehdit etti!
0

Apple, TikTok görüntüsü nedeniyle çalışanını tehdit etti!

iPhone’larda reklam gösterecek olmasıyla gündemde olan Apple, artık de yeni bir tezle karşı karşıya. Argümana nazaran Apple, önemli iPhone güvenlik tekliflerinin yer aldığı TikTok görüntüsünü yayınlayan bir emekçiyi kovmakla tehdit etti. Bu sav ise kendini Apple çalışanı olarak tanıtan Paris Campbell‘den geldi.

Apple çalışanı tehdit aldığını söyledi

Paris Campbell isimli bir kişi kendini Apple çalışanı olarak tanıtmasından sonra şirketle ilgili hususlarda paylaşımda bulundu. Ayrıyeten paylaşımlarıyla şirket siyasetini ihlal ettiğinin kendisine söylendiğini de belirtti.

apple tiktok videosu nedeniyle calisanini tehdit etti 0 k8uKh6AP

Şirketin toplumsal medya siyasetine nazaran firma, çalışanları müşteriler, meslektaşlar ve bilinmeyen bilgiler hakkında paylaşım yapmamaları konusunda uyarır. Fakat Apple, çalışanların teknolojiyle ilgili paylaşım yapmasını tam manasıyla engellemiyor. Ayrıyeten bir dokümanda, “Kendiniz olmanızı istiyoruz, lakin gönderilerde, Tweet’lerde ve çevrim içi bağlantılarda saygılı olmalısınız.” diyor.

New York’ta yaşayan Campbell, yaklaşık altı yıl Apple perakendesinde tamir teknisyeni olarak çalıştı. Geçtiğimiz hafta Coachella’da iPhone’unu kaybeden bir TikTok kullanıcısına ise cevap verdi. Akabinde iPhone’unu Apple Kimliği’nden çıkarmadığı takdirde şahsî bilgilerinin karaborsada satılacağını söyleyen tehdit bildirileri aldı.

Campbell, “Bu bilgiyi tam olarak nasıl bildiğimi söyleyemem, lakin son altı yıldır meyve hakkında konuşmayı seven makul bir şirkette sertifikalı donanım mühendisi olduğumu söyleyebilirim” dedi. Kullanıcıyı gaspçıları dinlememesi konusunda uyarmadan evvelki görüntüsünde ise “Telefonunuz aslında onlar için hiçbir işe yaramaz ve onları kurtarabilecek tek kişi sizsiniz ve bunu yapmamanızı öneririm.” dedi.

@stopitparis

#stitch with @Stella this is so out of my content niche

♬ Love You So – The King Khan & BBQ Show

Bu görüntü 24 saat içinde 5 milyon izlenmeye ulaştı. Cuma günü ise Campbell bir yöneticiden görüntüyü kaldırmasını, aksi takdirde ‘fesih dahil’ disiplin cezası alacağını belirten bir telefon aldığını söyledi. Görüntüyü yarıda bırakırsa ne olacağını sorduğunda ise yöneticinin kendine döneceğini belirtti.

Bunların akabinde çalışan hafta sonu ‘Sevgili Apple’ başlıklı bir görüntü yayınladı. Görüntüde bir Apple çalışanı olduğunu ve kovulup kovulmayacağını duymayı beklediğini söyledi. “Bu görüntüye kadar kendimi hiçbir vakit Apple çalışanı olarak tanımlamadı. Lakin komik olan şu ki, toplumsal medya siyasetlerini inceledikten sonra hiçbir yerde kendimi bir Apple çalışanı olarak tanıtamayacağım yazmıyor, bunu şirketi tehlikeli gösterecek halde yapmamalıyım.”

@stopitparis

hey apple, don’t fire me #techtok #greenscreen

♬ original sound – paris campbell

TikTok’ta 439 bin takipçisi olan Campbell, kıymetli bir takipçi kitlesine sahip. Pek çok kişi ise tanınan olması nedeniyle kovulmayacağını öne sürüyor. Pekala, siz Apple TikTok görüntüsü hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

kaynak : shiftdelete.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla