1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Apple’dan iPhone 14 için hızlı şarj sürprizi

Apple’dan iPhone 14 için hızlı şarj sürprizi
0

Apple’dan iPhone 14 için süratli şarj sürprizi

Yılın son Apple aktifliği Far Out’ta başta iPhone 14 serisi olmak üzere yeni aygıtlar ortaya çıkacak. Şu ana kadar iPhone 14 modelleriyle ilgili birçok bilgi sızdırılmış olsa da, yenilenmiş süratli şarj dayanağını birinci kez duyuyoruz. iPhone 14 modellerinin 30W süratli şarj destekleyeceği söylendi.

iPhone 14 30W süratli şarj dayanağıyla geliyor iddiası

Apple, akıllı telefonlarına süratli şarjı birinci kez iPhone 8 ile sundu. iPhone 8 serisinde 18W kapasitesinde süratli şarj takviyesi bulunuyor. iPhone 12 ve iPhone 13 ailesi 20W süratli şarj dayanağına sahip. Lakin son argümana nazaran Apple, şarj dayanağını nihayet geliştirmeye karar verdi.

appledan iphone 14 icin hizli sarj surprizi 0 4iCBvWiW

Twitter’da paylaşılan bilgiler, iPhone 14 ailesinin 30W süratli şarj sunacağını gösteriyor. Varsayım edeceğiniz üzere daha yüksek watt pahası, daha kısa bir şarj mühleti manasına geliyor. Lakin birebir vakitte bataryanın daha fazla ısınması, daha az verimli olması ve süratle bozulmasına da sebep olabiliyor.

Bir mühlet evvel iPhone 13 Pro Max‘in kısa müddetliğine de olsa 27W şarjı desteklediği ortaya çıktı. Bundan ötürü yeni iPhone modellerinde 30W kapasiteli olması şaşırtan durmuyor. Ama 30W dayanağının tüm modellerde olup olmayacağı bilinmeyen. Şimdilik yalnızca iPhone 14 Pro’ya verileceği söyleniyor.

Apple ayrıyeten kısa mühlet evvel MacBook Air ve iPhone’u tıpkı anda şarj eden 35W’lık USB-C şarj adaptörünü satışa çıkardı. Şirketin bu atılımı da iPhone 14 ailesindeki süratli şarj ihtimalini artırıyor.

appledan iphone 14 icin hizli sarj surprizi 1

iPhone 14 Pro’nun beş farklı seçenekle geleceğini görüyoruz. Daha evvel görmüş olduğumuz altın, grafit ve gümüş seçeneklerinin yanı sıra mavi ve mor renk seçenekleri kullanıcılara sunulacak. Ortaya çıkan sızıntılarda da mor rengin iPhone 14 ile birlikte sunulacağı argüman ediliyordu, lakin bu Pro modeller ile hudutlu olacak.

Siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

kaynak : shiftdelete.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla