1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

Apple’dan yeni etkinlik hatırlatıcısı! Kişiye özel Tweet!


0

Apple’dan yeni aktiflik hatırlatıcısı! Bireye özel Tweet!

Uzun müddettir beklenen Apple aktifliği için artık son günlere giriyoruz. Burada yeni iPhone, iPad, Watch ve AirPods modelleri tanıtılacak. Her ne kadar geçtiğimiz günlerde tarihi ve saati netleşmiş olsa da Apple yeni aktiflik hatırlatıcısı ile gündeme geldi. İşte detaylar…

Apple aktiflik hatırlatıcısı görenleri şaşırttı!

Apple, bugün akşam saatlerinde Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşım ile bir sefer daha merakla beklenen aktifliğin 7 Eylül günü saat 20’de yapılacağını söyledi. Ama bir sürpriz yaparak, ilgili tweeti beğenen herkese bir hatırlatıcı göndereceğini söyledi.

appledan yeni etkinlik hatirlaticisi kisiye ozel tweet 0 QU1hFWql

Biz de yeni Apple aktiflik hatırlatıcısı tecrübesini yaşayabilmek için ilgili paylaşımı beğendik. Bunun üzerine Apple’ın tekrar Twitter üzerinden her beğeni butonuna basan bireye geri dönüş yaptığını ve burada aktiflik öncesi emsal bir halde hatırlatma yapılacağının söylendiğini gördük.

Tabii artık bildirim almaktan vazgeçtiyseniz #stop halinde bir karşılık yazarak durmasını sağlayabilirsiniz. Pekala merakla beklenen ve 70 binden fazla kişinin şimdiden Twitter hatırlatıcısına kaydolduğu bu aktiflikte bizleri neler bekliyor?

Etkinlik ve iPhone 14 serisinden neler bekliyoruz?

Tanıtılması beklenen aygıtlar ortasında ise iPhone 14, iPhone 14 Plus, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max’in yanı sıra yeni M2 işlemcisini kullanan Mac modelleri, A14 işlemcisini kullanan uygun fiyatlı iPad ile M2’li iPad Pro, AirPods Pro 2 ve de biri Pro olmak üzere 3 adet yeni Apple Watch’un tanıtılması bekleniyor.

appledan yeni etkinlik hatirlaticisi kisiye ozel tweet 1

Tasarım tarafına baktığımızda ise bu yıl Pro modelleri kendini öne çıkaracak. Çünkü artık ön tarafta yer alan ikonlaşan çentik yerine, kamera için bir delik, Face ID için de hap biçiminde 2. bir delik olacak. Kabaca Huawei’nin Mate 40 Pro dizaynına benzetebiliriz. Ancak orta kısma konumlandırılacağını söyleyelim. Ahize de ekranla kasa ortasına üst kısma yerleştiriliyor.

iPhone 14 ve Plus modeli ise geçtiğimiz yıl tanıtılan iPhone 13‘ün selefine kıyasla yüzde 30 oranında küçültülen çentiğiyle birlikte gelecek. Ayrıyeten kullanılan ekranların da farklı olacağını belirtelim. Öncelikle ekran çerçeveleri değerli oranda incelecek.

apple etkinlik hatirlaticisi twitter 4

Buna ek olarak Apple’ın çip krizinden tedarik zincirindeki yaşanan sorunlar nedeniyle iPhone 13 ve Pro modellerinde olduğu üzere bu yıl da sırf Pro’lar özelinde 120 Hz tazeleme suratı göreceğimiz söyleniyor. Yani 14 ve Plus, 60 Hz ile gelebilir.

İşlemci tarafında ise işler biraz karışık. Sızıntıların geneline baktığımızda Apple’ın tekrar Pro modellerini serinin geri kalanından başka tutacağı anlaşılıyor. Argümana nazaran 14 Pro ve 14 Pro Max modelleri A16 Bionic işlemcisini kullanırken 14 ve 14 Plus, iPhone 13 serisinde kullanılan A15 Bionic işlemcisini kullanacak.

appledan yeni etkinlik hatirlaticisi kisiye ozel tweet 3 UFrJKmQX

Fakat bir öteki teze nazaran de geçtiğimiz periyotta (M serisi öncesi) yapılan güzelleştirmelerle birlikte tabletlerde kullanılan X serisine geçiş yapılabilir. Bu durumda A15X Bionic isimli yeni bir çiple de karşılaşabiliriz.

Kamera tarafında ise Apple, geçtiğimiz yıl hem lensleri hem de sensörleri büyüttü. Bu sene de 12 Megapiksel dizilimi yerine bir mühlet evvel tasarım ve tescil çalışmaları ortaya çıkan 48 Megapiksel kameraları görmeyi bekliyoruz. Ayrıyeten 8K görüntü kayıt özelliği de nihayet gelebilir.

Siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

kaynak : shiftdelete.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla