1. Ana Sayfa
  2. Haber

ARM, Işın İzleme Teknolojisini Mobile Getiriyor: Immoralis-G715

ARM, Işın İzleme Teknolojisini Mobile Getiriyor: Immoralis-G715
0

ARM, Işın İzleme Teknolojisini Mobile Getiriyor: Immoralis-G715

ARM, yeni nesil amiral gemisi akıllı telefonlarda oyun deneyimini geliştirmeyi hedefleyen yeni bir GPU (grafik işlemci) ailesi duyurdu. Immoralis-G715 adındaki ilk yonga, mobil cihazlarda donanım tabanlı ışın izleme desteği sunan ilk ARM GPU olma özelliğini taşıyor. Ancak Immoralis’in Mali grafiklerinin yerini almayacağını belirtelim.

Yüzlerce watt tüketen güçlü masaüstü ekran kartları bile DLSS ve FSR gibi teknolojilere rağmen ışın izleme karşısında boyun büküyor. Böyle bir durumda ARM’nin mobil cihazlarda donanım hızlandırmalı ışın izlemeyi seçmesi oldukça ilginç. Yine de ARM tabanlı GPU’lar için kare hızlarını artırmaya yardımcı olabilecek bazı teknolojiler var. Immoralis ve yeni Mali GPU’lar, örneğin Unity oyunlarında Variable Rate Shading (VRS) ve Adaptive Performance teknolojilerini destekliyor. Ek olarak, yeni ARM grafik işlemcilerin önceki nesle kıyasla %15 daha iyi rasterizasyon performansı ve gelişmiş verimlilik sunduğu söyleniyor.

ARM, Immoralis-G715 ile gelecek cihazların sunacağı performans ve ışın özellikleri hakkında fazla bir şey söylemedi. Herhangi bir kıyaslama göremedik ve yayınlanan demolar FPS göstergesi içermiyordu. Yeni Immoralis GPU, 2023’ün başlarına kadar amiral gemisi akıllı telefonlarda kullanıma sunulmaya başlamayacak.

kaynak : Technopat.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla