1. Ana Sayfa
  2. Haber

ASUS, 2022’de Asya Pasifik Bölgesinin İklim Liderleri Arasında Gösterildi

ASUS, 2022’de Asya Pasifik Bölgesinin İklim Liderleri Arasında Gösterildi
0

ASUS, 2022’de Asya Pasifik Bölgesinin İklim Liderleri Arasında Gösterildi

ASUS, Financial Times, Nikkei Asia ve Statista tarafından Asya Pasifik bölgesinde 2022’nin iklim liderleri arasında gösterildiğini duyurdu. Asya Pasifik bölgesindeki 200 büyük şirketin operasyonlarını ve verilerini dikkate alan çalışmada ASUS’un 2015 ve 2020 yılları arasında gelirine oranla toplam temel sera gazı emisyonunu %94,8 ile en çok azaltan şirket olduğu sonucuna ulaşıldı.

ASUS ayrıca Asya Pasifik bölgesinde 2015 ve 2020 yılları arasında temel emisyonunu %43,2 azaltarak gelire göre bu alanda en başarılı ikinci şirket oldu. Bu sonuçlar ASUS’un, Tayvan’da temel emisyonunu en çok azaltan şirket olduğunu da gösterdi. ASUS ayrıca Asya Pasifik bölgesinde teknoloji ve elektronik sektöründe faaliyet gösteren şirketler arasında temel emisyonunu en çok azaltan şirket oldu. Elde edilen bu başarı, ASUS’un sürdürülebilir bir gelecek için bugünü dönüştürme çalışmalarına gösterdiği bağlılığı vurguluyor.

Financial Times, Nikkei Asia ve Statista, 2022 Asya Pasifik İklim Liderleri listesini oluşturmak için ortak bir araştırma, analiz ve raporlama süreci geliştirdi. Yapılan çalışmalarda halka açık emisyon verileri dikkate alındı. Bu prestijli üçlü, emisyon yoğunluğunu en çok azaltanları öne çıkarmak için topladıkları bilgileri inceleyerek Asya Pasifik bölgesinde bu alanda en başarılı 200 şirketi belirledi. 2015 ve 2020 yılları arasında gelirine göre temel sera gazı emisyonunu en çok azaltan şirketler seçildi. Metodolojinin ayrıntılarını ve sonuçların tam listesini Financial Times web sitesindeki www.ft.com/climate-leaders-asia-pacific-2022 sayfasında bulmak mümkün.

ASUS, sürdürülebilirlik alanında elde ettiği başarıların uluslararası ölçekte takdir görmesinden gurur duyuyor. Ancak ASUS bunu yalnızca bir başlangıç olarak görüyor. Şirket uzun süredir sürdürülebilir çalışma yöntemlerine ve çevre korumasına büyük önem veriyor, ürün yaşam döngülerini sürekli uzatıyor.

ASUS, 2020’de yaptığı simülasyonları ve bilimsel olarak da desteklenen karbon emisyonunu azaltma ihtiyacını göz önüne alarak 2035 için iklim hedefleri belirledi. Kendi iş felsefesine son derece uyumlu olan bu iddialı hedeflere yönelik kararlı çalışmalarını yürüten ASUS, insanlığa gerçek ve ölçülebilir katkı sağlayan birinci sınıf, sorumlu bir teknoloji lideri olmak istiyor. ASUS’un 2035 için iklimle ilgili hedefleri şu şekilde özetlenebilir:

  • Operasyonlar

ASUS’un global operasyon merkezlerindeki karbon emisyonunu 2030’a kadar %50 azaltmak.

2030’a kadar Tayvan’daki operasyon merkezlerinde, 2035’e kadar global operasyon merkezlerinde %100 yenilenebilir elektrik kullanımına geçmek.

  • Tedarik zinciri

2025’e kadar temel tedarikçilerin karbon yoğunluğunu %30 azaltmak.

  • Ürünler

Her yılın önemli ürünlerinin ENERGY STAR standardından %30 daha yüksek enerji verimliliğine sahip olmasını sağlamak.

kaynak : Technopat.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla