1. Ana Sayfa
  2. Haber

ASUS, Prime AP201 MicroATX Kasa Modelini Duyurdu

ASUS, Prime AP201 MicroATX Kasa Modelini Duyurdu
0

ASUS, uyumluluk ve rahatlık amaçlanarak geliştirilen ihtimamlı ve minimalist bir dizayna sahip Prime AP201 kasasını duyurdu. Kendi bilgisayarını toplayan kullanıcılara hitap eden bu platform, geniş radyatörlere, ekran kartlarına ve güç kaynaklarına takviye vererek sırf 33 litrelik hacmi en uygun biçimde kıymetlendiriyor.

microATX anakartlar için üretilen ASUS Prime AP201, boyut ve uyumluluğu dengeliyor. Toplam hacmi sırf 33 litre olan bu kasa, masada tipik ATX kule tipi kasalardan daha az yer kaplarken kullanıcıların üst düzey bileşenler için gereksinim duyduğu alanı da sunmayı başarıyor.

338 mm uzunluğa kadar olan ekran kartlarına dayanak veren AP201, oyun canavarı bir bilgisayar yahut içerik üretimi için güçlü bir sistem kurmak için uygun. ROG Strix GeForce RTX™ 3090 üzere en üst düzey ekran kartları bile bu alana sığıyor. Sürat aşırtmada sonları zorlamak için bir AIO sıvı soğutma sistemi kullanmayı planlayan kullanıcılar, 360 mm’ye kadar radyatörlere takviye veren üst panel sayesinde üç fanlı bir radyatörü kolaylıkla yerleştirip üstün performansa kavuşabiliyor. ATX boyutlu güç kaynaklarına da dayanak veren AP201, kendi sistemini toplayan kullanıcılara geniş seçenekler sunuyor.

asus prime ap201 microatx kasa modelini duyurdu 0 zfUHiO1c

Bu kasa, büyük bileşenlerin gereksinim duyduğu alanı sunmasının yanı sıra kullanıcılara sistem toplamayı kolaylaştıran kullanışlı özellikler de sağlıyor. Kasanın yan panelleri, içerideki bileşenlere aletsiz erişme imkanı veren kolay ve inançlı bir mandal sistemine sahip. Genişletilmiş anakart tepsisinde yer alan özel kesikler kablolar için 32 mm’lik bir açıklık sağlıyor. Böylelikle kasanın içinde dağınık bir manzara oluşmuyor.

Sistem toplayan birçok kullanıcı, bileşenleri görebildikleri kasaları tercih ediyor. Ortak bir estetik görünüme sahip bileşenler seçip ARGB aydınlatmayı ve kabloları ihtimamla ayarladıktan sonra ortaya çıkan sonucu herkese göstermek istemeleri olağan. Temperlenmiş camdan yan paneller bunu sağlamanın bir yolu olsa da bu formül yüksek performanslı bileşenlerin gereksinim duyduğu soğutucu havanın akışı için bir yol sunmuyor.

ASUS Prime AP201’in yan panelleri ve ön kısmı, hava akışını artırmak ve bilgisayar bileşenlerini eşsiz bir açıdan görebilmek için kısmi filtreli metal fileyle kaplı. Kare file geniş bir hava girişi misyonu görerek serin havanın tüm bileşenlere ulaşmasını sağlıyor. Bunu yaparken de tüm donanımı gözler önüne seriyor. ARGB LED aydınlatma da paralel file çizgilerinin oluşturduğu dalgalı desende etkileyici görünüyor.

Ap201’in iki renk seçeneği, kurulacak sistemler için sade bir art plan oluşturuyor. Büsbütün beyaz renkli model, bileşenlerini RGB LED’lerle donatmayı seven kullanıcılara ışık efektleriyle süsleyebilecekleri kusursuz bir tuval sunuyor. Moonlight White serisi ASUS bileşenleri ve etraf üniteleriyle birlikte şık ve net bir sistem oluşturmak mümkün. Siyah renkli alternatif ise birçok farklı bileşenle daha kolay ahenk sağlayan sade bir görünüm oluşturuyor. Bütçesi sonlu olan kullanıcılar AP201’in her iki modelini de ASUS Prime anakartlarla birlikte kullanabiliyor. Örneğin, Prime Z690M-Plus D4 modelinin siyah beyaz tasarımı, kasanın her iki rengiyle de harika ahenk sağlıyor.

Günümüzde birden fazla aygıt USB Type-C® bağlantısından yararlanıyor. Bu çok istikametli irtibat noktasıyla kullanıcılar aygıtlarını şarj edebiliyor, imaj sinyali gönderebiliyor, yüksek süratli harici depolamadan yararlanabiliyor ve favori oyuncu kulaklıkları üzere etraf ünitelerini kullanabiliyor.

asus prime ap201 microatx kasa modelini duyurdu 1 XqDX9Z2y

Prime Ap201’in ön panelinde 10 Gbps’ye ulaşabilen bir USB Type-C temas noktası bulunuyor. Böylelikle tüm bu seçenekler kullanıcının elinin altında oluyor. Muhtaçlık duyulan ön panel kontağına sahip bir anakartla kullanıcılar tüm bu imkanlardan yararlanabiliyor. Ayrıyeten, kasanın ön panelinde iki adet USB Type-A temas noktası ve mikrofonlar ile kulaklıklar için jaklar bulunuyor. Üst kısım yerine önde bulunan bu kontaklar daha kullanışlı bir tecrübe sunuyor.

Kasanın küçük olması, sıkışık olduğu manasına gelmiyor. ASUS Prime AP201, alanı verimli kullanarak performansı, şıklığı ve rahatlığı dengeliyor. Metal file yan panel yüksek hava akışı sağlarken içerideki bileşenlerin de görülmesini sağlıyor. Büsbütün siyah yahut beyaz tasarım ise sade bir estetik görünüm oluşturuyor. Kasanın 33 litrelik küçük hacmi az yer kaplamasına karşın tam uzunluk ekran kartlarına, 360 mm sıvı soğutma radyatörlerine ve ATX boyutlu güç kaynaklarına mesken sahipliği yapabiliyor. Ön paneldeki USB Type-C irtibat noktası ise kullanışlı ilişki seçeneklerini kullanıcıların ellerinin altına getiriyor.

Anakart UyumluluğuMicro-ATX, Mini-ITX
RenkSiyah / Beyaz
Boyutlar205 x 350 x 460 mm
Tartı5,8 kg
MateryalÇelik, Plastik/Çelik, Plastik
Giriş Çıkışlar1 x USB 3.2 Gen 2 Type-C ®, 2 x USB 3.2 Gen1, 1 x kulaklık, 1 x mikrofon
3,5”/2,5” Şoför Yuvaları3
2,5” Şoför Yuvaları1
Genişleme Yuvaları4
Azamî GPU Uzunluğu338 mm
Azamî CPU Soğutucu Yüksekliği170 mm
Azamî PSU Uzunluğu140-180 mm
Radyatör UyumluluğuÜst: 120/140/240/280/360 mm, Art: 120 mm
Evvelden Eklenmiş FanlarArt: 1 x 120mm
Çıkarılabilir Toz FiltreleriAlt
Kablo YönlendirmeEn fazla 32mm

kaynak : Technopat.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla