1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Beklenen özellik Samsung Galaxy Watch 5 ile geliyor!

Beklenen özellik Samsung Galaxy Watch 5 ile geliyor!
0

Samsung Health uygulamasının son beta güncellemesi, Galaxy Watch 5 hakkında yeni bilgiler barındırıyor. Beta güncellemesi ile Galaxy Watch 5‘in standart ve Pro olmak üzere iki versiyonda sunulacağını öğrendik. Bunun yanı sıra yeni güncelleme, akıllı saatin uzun vakittir beklenen yeni bir özelliği içereceğini gösteriyor.

Yeni Galaxy Watch 5’te sıcaklık sensörü sürprizi!

Samsung‘un sıhhat takip uygulamasının beta güncellemesinde Galaxy Watch 5 serisinin ‘sıcaklık sensörü’ ile geleceği ortaya çıktı. Bir Reddit kullanıcısı Samsung Health‘in beta güncellemesinin akabinde uygulama içerisinde “uyku sırasında cilt sıcaklığı” ismi verilen bir seçeneğin olduğunu ortaya koydu.

İsminden da anlaşılacağı üzere, bu özellik uyku sırasında beden sıcaklığını izleyecek. Sıcaklık sensörü özelliğinin uygulamanın beta sürümünde ortaya çıkması hayli sürpriz oldu. Zira Samsung daha evvel yaptığı bir açıklamada sıcaklık sensörünün, markanın planları ortasında ön sıralarda yer almadığını belirtmişti. Bu nedenle sıcaklık sensörü özelliğinin Galaxy Watch 5‘te sunulmayacağı düşünülüyordu.

beklenen ozellik samsung galaxy watch 5 ile geliyor 0 HCnUVpPB

Sıhhat uygulamasının beta güncellemesi Galaxy Watch 5 ve Pro isimlerini de doğrulamış durumda. Bu ayrıntı ile birlikte markanın yeni kuşağında “Classic” versiyonun da olmayacağını öğrenmiş olduk. Ortaya çıkan imajlarda Samsung Galaxy Watch 5 ve Galaxy Watch 5 Pro yer alırken Classic modeli hakkında ise hiçbir ayrıntı yer almıyor.

Koreli şirketin sıhhat takip uygulaması daha evvel de markanın yeni eserlerini ortaya çıkarmıştı. Geçtiğimiz yıl tanıtılan Galaxy Watch 4 ve Watch 4 Classic, Samsung Health App ile ortaya kondu. Yeniden uygulamanın beta sürümüne gelen güncelleme ile Samsung’un yeni saatlerini tanıtımdan yaklaşık 1 ay evvel görme fırsatı yakaladık.

Koreli üretici, yeni akıllı saat modelleri ile ilgili şimdi resmi bir açıklama yapmadı. Yeni Galaxy Watch 5 serisinin Ağustos ayında tanıtılmasını bekliyoruz. Pekala siz Samsung’un akıllı saat modelleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

kaynak : shiftdelete.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla