1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para

Beyaz Saray Ofisinin Madencilik Raporu, Ağustos Ayında Yayımlanabilir

Beyaz Saray Ofisinin Madencilik Raporu, Ağustos Ayında Yayımlanabilir
0

Beyaz Saray Bilim ve Teknoloji Siyaseti Ofisi, Ağustos ayında kripto para madenciliği ve çevresel tesiri hakkında bir rapor yayımlamayı planlıyor.

Bloomberg’ün haberine nazaran Beyaz Saray Bilim ve Teknoloji Siyaseti Ofisi (OSTP), ABD Lideri Joe Biden’ın yürütme buyruğunu takiben, kripto para madenciliği raporu yayımlayacak.

OSTP, Teksas üzere eyaletlerdeki elektrik zahmetleri, gürültü kirliliği üzere şikayetleri ve farklı hususlar da dahil olmak üzere kripto madenciliği ile ilgili çok daha fazla mevzuyu araştırıyor.

OSTP’nin güç kısmından Costa Samaras Bloomberg Law’a verdiği demeçte şunları söyledi.

“Bu, manalı bir biçimde finansal sistemimizin bir kesimi olacaksa, sorumlu bir formda geliştirilmesi ve toplam emisyonları en aza indirmesi kıymetlidir.

Madencilerin elektrik fiyatlarının düşük olduğu yerlerde kurulduğunu ve uygun endüstriyel oranları teminat altına aldıklarını gördük”

Biden’ın yürütme buyruğu, OSTP’ye öbür ofislerle takım oluşturma ve temel olarak blokzinciri teknolojilerinin çevreyi nasıl etkileyebileceğini inceleyen bir rapor hazırlama misyonu verdi. Planlar raporun önümüzdeki Ağustos ayında yayımlanması istikametinde.

kaynak: coincolik

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla