1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para

Biden İdaresi, Borsaların Fonlarının Kullanıcıların Fonlarından Farklı Tutulmasını İstiyor

Biden İdaresi, Borsaların Fonlarının Kullanıcıların Fonlarından Farklı Tutulmasını İstiyor
+ - 0

Biden idaresi, borsaların fonlarını kullanıcıların fonlarından başka tutacak bir mevzuat istiyor. Yönetim bu mevzuat ile mümkün bir iflas durumunda kullanıcı mağduriyetini önlemeyi amaçlıyor.

Coindesk’in mevzu hakkında bilgi sahibi olduğunu söylediği bireylere dayandırdığı bir habere nazaran Biden idaresi, kripto varlık alım satım platformlarının kendi fonlarını, müşterilerinin fonları ile farklı tutmasını sağlayacak bir mevzuat için bastırıyor. Kelam konusu atak, ABD’nin en büyük kripto varlık alım satım platformu Coinbase’in muhtemel bir iflasta kullanıcı fonların iflas süreçlerine tabi olduğunu açıkladığı bir SEC dokümanının akabinde geldi.

Önerilen saklama kuralı, finansal firmalar için halihazırda bir standart niteliği taşıyor. Lakin bu, kripto varlık alım satım platformları için geçerli değil. İdare bu mevzuat ile kripto platformları için de bu pratiği sonlandırmayı planlıyor. 

Coinbase, geçtiğimiz hafta ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) yaptığı bir müracaatta “iflas durumunda müşterilerimiz ismine nezaret altında tuttuğumuz kripto varlıkları, iflas süreçlerine tabidir ve bu tıp müşteriler, genel teminatsız alacaklılarımız olarak değerlendirilebilir” sözlerine yer vermişti.

“Yatırımcıların korunması” çıkışlarıyla bilinen SEC Lideri Gensler da husus hakkında açıklama yaptı ve şu sözleri kullandı:

“Dijital bir cüzdana girdiğinizde, tokenlarına sahiden sahip olduğunuzu düşünmeyin (…) Platform çökerse, bilin bakalım ne olacak? Platform ile sırf karşı taraf bağlantınız var. İflas mahkemelerinde sıraya girersiniz.”

Kaynak : coincolik

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla