1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para

Bill Gates, Kripto Para Yatırımı Yapmadığını Söyledi

Bill Gates, Kripto Para Yatırımı Yapmadığını Söyledi
+ - 0

Microsoft’un kurucusu ve dünyanın en varlıklı dördüncü adamı Reddit’te yakın vakitte düzenlenen “Bana Her Şeyi Sor” (Ask Me Anything) etkinliğinde, rastgele bir kripto paraya yatırım yapmadığını söyledi. Gates, yalnızca kıymetli bir fonksiyonu olan varlıklara yatırım yaptığını belirtti. Münasebetiyle Gates’e nazaran şirketlerin bedeli, şahane eserlerin üretimine dayanırken, kripto para ünitelerinin bedeli, onun görüşüne nazaran, sadece gelecekte bir oburunun onlar için ödeme yapacağı tarafındaki spekülasyonlara dayanıyor.

Gates, uzun vakittir kripto paralara kuşkuyla bakıyor. Şubat ayında Bloomberg ile yaptığı röportajda milyarder, giderek daha fazla insanın hiper kripto dünyasına çekildiği tarafındaki telaşını lisana getirmişti.

Milyarderler ikiye ayrılıyor

Milyarderlerin kripto para üniteleri konusunda çok farklı görüşleri var. Bir tarafta destekçileri ve öbür tarafta yeni varlık sınıfının muhalifleri yer alıyor.

Destekçilerin tarafında uzun vakittir, kripto odaklı şirketi Block’a (eski ismiyle Square) odaklanmak için misyonu bırakan Twitter’ın eski CEO’su Jack Dorsey üzere tanınmış isimler yer alıyor. Birebir kümede kripto meraklılarıyla tertipli olarak flört eden ve tek başına attığı tweetlerle tüm piyasayı hareketlendiren dünyanın en varlıklı adamı Elon Musk da yer alıyor.

Öte yandan başka tarafta Bill Gates, Wall Street efsanesi Warren Buffett dahil olmak üzere üyeleri sistemli olarak kriptonun bir balon ve yalnızca bir Ponzi şeması olduğuna dikkat çeken kripto aksisi koalisyon bulunuyor.

Kaynak : coincolik

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla