1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para

Binance CEO’su Bir Sefer Daha LUNA ve UST Hakkında Konuştu

Binance CEO’su Bir Sefer Daha LUNA ve UST Hakkında Konuştu
+ - 0

Binance CEO’su Changpeng Zhao, LUNA ve UST olayı hakkında konuştu.

Changpeng Zhao, kripto piyasasını sarsan LUNA ve UST olayı hakkında bir kere daha konuştu. Reddit’teki bir LAKİN (Bana İstediğini Sor) etkinliğinde konuşan CZ, LUNA ve UST hakkındaki tüm görüşlerini lisana getirdi ve durumu “aptalca” bulduğunu söyledi.

CZ, aktiflikten evvel de Binance UST stake hizmetini kullanan kullanıcılardan gelen tenkitleri de yanıtlayan bir makale yayımlamıştı.

CEO daha evvel de lisana getirdiği tenkitleri tekrarladı ve sistemin en büyük kusurunun daha fazla UST basmanın toplam kıymeti artıracağına inanan sistemi olduğunu söyledi. Olayın piyasada yankı bulan telaffuzların bilakis bir dolandırıcılık olmadığını söyleyen CZ, latifeyle karışık bir formda bu sistemi tasarlayan herkesin “kafasını denetim ettirmesi” gerektiğini söyledi. 

Terra’nın sistemi daha evvel de piyasa yorumcularından emsal tenkitler almıştı. Bu nedenle vakıf, Anchor üzere platformlarda artan oynaklık ve likidite eksikliği üzere durumlarda stablecoini desteklemek için Bitcoin ve çeşitli kripto varlıklardan oluşan bir rezerv yaratmıştı. Lakin atılım başarılı olmadı ve UST’nin sabitinin bozulmasıyla LUNA’da büyük bir arz artışı yaşandı ve varlığın 0.00012 dolara kadar gerilemesine neden oldu. LUNA geçtiğimiz ay 119 dolar ile ATH belirlemişti. 

Kaynak : coincolik

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla