1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para

Binance CEO’su CZ: Terra’nın Planı İşe Yaramayacak

Binance CEO’su CZ: Terra’nın Planı İşe Yaramayacak
+ - 0

Binance CEO’su Changpeng Zhao, Terra’nın çatallanma planının işe yaramayacağını söyledi.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, LUNA ve UST hakkındaki tenkitlerine devam ediyor. CZ son paylaştığı bir tweet dizisinde, Do Kwon’un yeni kurtarma planının işe yaramayacağını düşündüğünü söyledi. Ona nazaran çatallanma, yeni çatala rastgele bir bedel kazandırmaz:

“Bu işe yaramayacak… Çatallama, yeni çatala rastgele bir kıymet kazandırmaz. Bu, hüsnükuruntu.”

CZ’nin bu yorumu, Terraform Labs CEO’su Do Kwon’un Terra blokzincirini çatallayarak yeni bir zincir oluşturma ve paydaşlara 1 milyar token dağıtma planından sonra geldi. Kwon, topluluğun ekosistemi korumak için zinciri tekrar oluşturması gerektiğini söyledi.

CEO ayrıyeten Luna Foundation Guard’ın Bitcoin rezervlerinin nerede olduğunu da sordu ve “Önce bu BTC’lerin UST’yi geri almak için kullanılması gerekmez mi?” diye sordu. LFG, geçtiğimiz hafta 80.394 BTC biriktirdiğini tweetlemişti. Artık ise, UST’yi desteklemek için biriktirilen bu BTC’lerin akıbeti bilinmiyor.

CZ, geçtiğimiz günlerde attığı bir tweet dizisinde de Terra grubunun sorunu ele alış hali nedeniyle hayal kırıklığına uğradığını söylemişti.

Binance Labs, 2018’de Terraform Labs’ın birinci destekçilerinden biriydi. Şirket, Terra’nın 32 milyon dolarlık başlangıç cinsini birkaç öteki şirketle birlikte yönetmişti.

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla