1. Ana Sayfa
  2. Haber

Bir Bölüm Kapanıyor: Samsung LCD Üretimini Sonlandırıyor

Bir Bölüm Kapanıyor: Samsung LCD Üretimini Sonlandırıyor
0

İddalara nazaran Samsung, gelecek ay en kısa müddette LCD panel üretimini durduracak. 1991 yılında Samsung Electronics tarafından üretilen eserlerde kullanılan panelleri üretmek için Samsung Display isimli bir iş ünitesi kuruldu. Daha sonra Samsung Display yalnızca Samsung Electronics için değil, bölümdeki başka şirketler için de önder bir LCD panel tedarikçisi oldu.

The Korea Times’ın haberine nazaran, Çinli BOE üzere öbür tedarikçilerden gelen şiddetli rekabet Samsung Display’in işini büyük ölçüde etkilemiş durumda. Bir vakitler dünyanın başkan LCD panel üreticisi olan Samsung Display’in pazar hissesi yalnızca yüzde 2’ye düşerken, pandeminin de tesiriyle üretim durduruldu. Talebin daha da düştüğü ve projeksiyonların LCD paneller için dezavantaj olduğu söz ediliyor. QD-OLED üzere gelişen teknolojilerin TV ve monitörlerin geleceği olduğu ve bunun Samsung Display’in LCD işini devam ettirme durumunu zorlaştırdığı da bilgiler ortasında.

Daha evvel Samsung’un 2020 sonunda bu kısmı kapatmayı planladığı bildirilmişti. Öte yandan The Korea Times, tüketici talebinde beklenenden daha süratli düşüşün vakit çizelgesini hızlandırdığını argüman ediyor.

Pekala, bundan sonra ne olacak? Samsung Display artık OLED ve kuantum dot teknolojilerine odaklanacak. LCD işinde çalışanların birçoklarının da kuantum dot tarafına geçeceği paylaşılıyor.

Bakalım mevzuyla ilgili Samsung cephesinden resmi bir açıklama gelecek mi?

kaynak : Technopat.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla