1. Ana Sayfa
 2. Yazılım

BitBucket’e Giriş

BitBucket’e Giriş
bitbucket-nedir
0

BitBucket Nedir?

BitBucket, geliştiricilerin kodlarını depolamalarına ve yönetmelerine ve kodlarındaki değişiklikleri izlemelerine ve kontrol etmelerine yardımcı olan bulut tabanlı bir hizmettir. BitBucket bulut tabanlı bir Git deposu barındırma hizmeti sağlar. Arayüzü yeterince kullanıcı dostudur, böylece acemi kodlayıcılar bile Git’den yararlanabilir. Git’i tek başına kullanmak için genellikle biraz daha teknik bilgiye ve komut satırının kullanılmasına ihtiyaç duyarız.

Ayrıca, BitBuckets, ekiplere işbirliği yapma ve projeler oluşturma, kodu test etme ve dağıtma olanak gibi çeşitli hizmetler sağlar.

BitBucket Hesap Oluşturma

BitBucket’te hesap oluşturmak çok kolaydır. Verilen adımları izleyerek başlayabilirsiniz:

Adım 1: bitbucket.org ziyaret edin ve kaydolun.

E-posta hesabınızı, adınızı ve şifrenizi girin. Gelen kutunuzda verilen bağlantıya tıklayarak e-postanızı doğrulayın.

bitbucket-nedir

Adım 2: Doğrulamayı tamamladıktan sonra BitBucket Cloud için benzersiz bir kullanıcı adı oluşturmanız gerekir.

bitbucket-nedir

Adım 1: bitbucket.org ziyaret edin ve kaydolun.

E-posta hesabınızı, adınızı ve şifrenizi girin. Gelen kutunuzda verilen bağlantıya tıklayarak e-postanızı doğrulayın.

bitbucket-nedir

Adım 3: İlk deponuzu oluşturun veya bir depo alın.

bitbucket-nedir

Onay kutusunu tıklatarak benioku dosyası ekleyebilirsiniz (Şablonla veya öğreticiyle).

Ardından Depo Oluştur’a tıklayın.

bitbucket-nedir

Artık yeni dosyalar ekleyebilir, bildirimleri yönetebilir, depo indirebilir, depo paylaşabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz.

BitBucket’in Özellikleri ve Uygulamaları

 • Kod İnceleme Sistemi
  Bitbucket, geliştiricilerin ve gözden geçirenlerin çekme isteğini çok daha kısa sürede gözden geçirmelerine yardımcı olan süper hızlı bir kod inceleme sistemine sahiptir. Benzersiz bir tamamlama düzeyi inceleme sistemine sahiptir ve kullanıcıların güncellenmiş kodu kolayca kontrol etmesini kolaylaştırır. Ayrıca, katkıda bulunmak için birden fazla gözden geçiren eklenebilir.
 • Güçlü JIRA Entegrasyonu
  JIRA, koddaki hataları izlemek için en iyi araçlardan biridir. Bu araç Bitbucket ve JIRA’yı kolayca entegre edebilir. Bu nedenle, bir kullanıcının geçerli araçtan ayrılmadan sorun durumunu veya hata raporunu serbestçe izlemesini sağlar.
 • Satır İçi Tartışma
  Satır İçi Tartışma, kod parçacığına satır içi açıklamalar ve iş parçacıklı konuşmalar eklemek için kullanılabilir. Böylece, gözden geçirenlerin ve geliştiricilerin etkileşimlerini daha iyi hale getirir.

  Örneğin, bir gözden geçiren yazı tipi stillerinde bir değişiklik önerdiyse, kod kesiminin yakınında görünür.
 • BitBucket Cloud & Server
  BitBucket, kullanıcıların ihtiyacına göre iki farklı hizmet sunar. Takım boyutunuz küçükse (1-5) Bitbucket bulutunu veya büyük takımlar için BitBucket Server’ı tercih edebilirsiniz.
 • Yerleşik Sorun İzleyici
  Sorunları, Yerleşik sistemiyle BitBucket’te kolayca izlenebilir. Bu izleyici esnektir, kullanımı kolaydır ve sürüm, kilometre taşı vb. Yerleşik Sorun izleyicisi, hataların durumunu, istemciden/geliştiriciden gelen yeni özellik isteklerini ve atanan görevleri kontrol etmemize de yardımcı olabilir.
 • BitBucket Arayüzü
  BitBucket arayüzünün kullanımı oldukça basittir ve depoları, çekme isteklerini, dalları, kullanıcı adlarını, araçların diğer özelliklerini vb.
 • Güçlü Trello Entegrasyonu
  Trello, BitBucket’e kolayca entegre edilebilir. Kullanımı çok kolay olduğu için, geliştirici olmayanlar bile Trello’yu kolayca kullanabilir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla