1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

Burger King’de e-posta krizi! Tüm müşterilere gönderildi

Burger King’de e-posta krizi! Tüm müşterilere gönderildi
0

Burger King’de e-posta krizi! Tüm müşterilere gönderildi

Fast food zinciri Burger King yeni bir kriz yaşadı. Şirketin e-posta hizmetine kayıtlı tüm müşterilere boş sipariş makbuzları gönderildiği ortaya çıktı. Birinci başta Burger King ağının hacklendiği düşünüldü, lakin pazarlama grubunun bile e-posta olarak yanlış makbuzu aldığı belirtildi.

Burger King müşterileri boş sipariş e-postası aldı

Geçtiğimiz gün Burger King veritabanında değişik olaylar yaşandı. ABD başta olmak üzere birden fazla ülkedeki müşterilerin e-postalarına kazara boş sipariş fişleri gönderildi. Bu skandaldan ne kadar kişinin etkilendiği bilinmiyor, lakin şirketin promosyon takımına bile bu e-postaların gittiği belirtildi.

burger kingde e posta krizi tum musterilere gonderildi 0 QOQqOflH

Fast food devinden gelen açıklamada, sorunun “dahili bir süreç yanılgısının sonucu” olduğu belirtildi. Bu yüzden Burger King’in data ihlaline yahut kimlik avı saldırısına uğradığını söylemek mümkün değil. Boş makbuz e-postası tüm müşterileri kapsayacak biçimde ezkaza gönderildiği için toplumsal medyayı sallamayı başardı.

Twitter’daki binlerce kullanıcı, Burger King’den yanlış e-posta aldıklarını söyledi. Hatta birtakım müşterilerin boş siparişin faturasını birden fazla sefer aldığı ortaya çıktı. Bu e-postalar, Burger King’in promosyon pazarlama ekibi tarafından yollandı.

Türkiye’deki müşterilerin misal bir e-posta alıp almadığını bilmiyoruz. Burger King Türkiye’den rastgele bir açıklama paylaşılmadığı için, Türkiye’yi etkilemediği düşünülüyor.

burger kingde e posta krizi tum musterilere gonderildi 1

Daha evvel teknoloji şirketlerinin birçok kere kimlik avı saldırısına uğradığını unutmamak lazım. Amazon, DHL, Microsoft, Apple ve üzere dev markalar ismine e-posta atan bilgisayar korsanları, makûs hedefli yazılım yahut müşterilerden bilgi çalmak için bu prosedüre başvuruyor.

Peki siz Burger King yanlış e-posta olayı hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

kaynak : shiftdelete.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla