1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

Discord, Android kullanıcıları için büyük bir güncelleme getiriyor!

Discord, Android kullanıcıları için büyük bir güncelleme getiriyor!
0

Discord, Android kullanıcıları için büyük bir güncelleme getiriyor!

Özellikle oyuncular ortasında epey tanınan olan sesli sohbet ve iletileşme uygulaması Discord, güncelleme alma suratı ile Android kullanıcılarının canını vakit zaman sıkabiliyor. iOS ve masaüstü kullanıcıları uygulamaya gelen yeniliklere vakit kaybetmeden ulaşırken Android kullanıcıları için ise bunu söylemek epey sıkıntı. Lakin bu durum yakında değişecek üzere görünüyor.

Discord, tüm aygıtlarda birebir anda güncelleme alacak

Discord, Android uygulamasını geliştirmeye yönelik büyük bir güncelleme duyurdu. Discord, React Native geliştirme çerçevesini kullanarak uygulamayı tekrar oluşturmuş ve otomatik bir güncelleme yayınlamıştı. Bu son duyuru ile birlikte Android kullanıcıları uygulamada kıymetli iyileştirmeler bekleyebilir.

Meta tarafından geliştirilen React Native, Facebook üzere değerli Android ve iOS uygulamalarına güç sağlıyor. Bu geliştirme çerçevesini özel yapan şey ise geliştiricilerin çok fazla uğraş harcamadan platformlar ortasında çalışmasına, vakitten ve enerjiden tasarruf etmesine imkan sağlaması olarak gösterilebilir.

discord android kullanicilari icin buyuk bir guncelleme getiriyor 0 OKjMKR47

Böylelikle Android kullanıcıları, iOS ve masaüstü kullanıcılarıyla yaklaşık birebir vakit güncellemeleri almaya başlayabilecek. Yeni geliştirme süreci birebir vakitte Android kullanıcılarının daha sık güncelleme alacağı manasına da geliyor. Yeni güncelleme ile birlikte farklı platformdaki uygulama farklılıklarının da azalması bekleniyor.

Güncellemeden evvel, Discord takımlarının farklı aygıtlar için farklı kod tabanları tutması gerekiyordu. Lakin yeni geliştirme süreci tüm bu süreci hızlandıracak. Takımların bakım yapması gereken daha az kod tabanı olması münasebetiyle, rastgele bir kusur düzeltme ya da güncelleme Android aygıtlara çok daha süratli bir halde ulaşacak.

Tüm bu gelişmeler ile birlikte Discord, Android kullanıcılarını daha fazla mutlu etmeyi hedefliyor. Bakalım Discord, tüm kullanıcılarına misal tecrübesi yaşatmayı başarabilecek mi? Pekala siz Discord’un aldığı bu güncelleme hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

kaynak : shiftdelete.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla