1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

Discord’a yıllardır beklenen özellik nihayet geliyor!

Discord’a yıllardır beklenen özellik nihayet geliyor!
0

Discord, son yılların en süratli büyüyen irtibat uygulamalarından biri. Bilhassa de oyuncular ortasında süratle yayılan Platform, fiyatsız ve topluluk odaklı olmasıyla rakiplerine karşı kıymetli üstünlükler elde etmişti. Süratle kazandığı kitleyi elinde tutmayı başaran Discord vakit zaman yeni özellikler getirerek platformu canlı tutuyor.

Discord yeterli bir kullanıcı tecrübesi sunsa da harika olmadığı kesin. Kullanıcıların yıllardır beklediği bir özellik, yakın vakitte platforma eklenecek.

Discord sesli sohbetlere yazışma özelliği getiriyor

Rastgele bir sunucuya girdiğinizde ses kanallarıyla birlikte onları destekleyen metin kanallarının olduğunu görebilirsiniz. Discord’a ses kanalı ve metin kanalı ayrımı birinci geldiğinde geliştiriciler bazen kimi şeylerin sohbete yazılması gerektiğini düşünememiş. Bu yüzden Discord’daki çabucak hemen her sunucuda ses kanalını desteklemek bir de metin kanalı açılıyor. Discord yetkililerinin nihayet bu durumu düzeltecek güncellemesi, 29 Haziran’da herkese açılmış olacak.

discorda yillardir beklenen ozellik nihayet geliyor 0 vWFdPvEj

Özellik şimdiden birtakım sunucularda kullanılabiliyor. Şayet ‘Topluluk’ olarak ayarlanmamış bir sunucudaysanız ses kanallarında metin kısmını da görebiliyor olabilirsiniz. Şayet bir topluluk yöneticisiyeniz, sunucu ayarlarını denetim ederek özelliğin kullanılabilir olup olmadığını görebilirsiniz. Er ya da geç Discord, bu özelliği tüm sunuculara ekleme imkanı sağlayacak.

Discord’un uzun vakittir beklenen özellikleri getirmeye başlaması bizi keyifli etti. Platform daima farklı şeyler denerken, uzun müddettir olan temel özelliklerdeki eksikleri gidermiyordu. Nihayet ses kanallarındaki bu sorunun aşılmasının daha yeterli bir tecrübe sunacağına eminiz. Şayet sunucunuzda bu özelliği istemezseniz devre dışı bırakabilirsiniz.

Sizce bu özellik yararlı olacak mı?

kaynak : shiftdelete.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla