1. Ana Sayfa
  2. Haber

Dünyanın Birinci 4K 240 Hz Monitörü Satışa Çıkıyor: Samsung Odyssey Neo G8

Dünyanın Birinci 4K 240 Hz Monitörü Satışa Çıkıyor: Samsung Odyssey Neo G8
0

Samsung, yılın başlarında hem 4K çözünürlüğe hem de şaşırtan derecede yüksek 240 Hz yenileme sahip oyuncu monitörünü duyurmuştu. Bu 4K oyun monitörleri için dünyada bir birinci oldu. Artık ise Samsung Odyssey Neo G8 için rezervasyonlar açıldı, fakat bu bir ön sipariş değil. Ön siparişlerin 6 Haziran’da açılacağı vakte kadar bu monitöre erken ulaşmak için kaydınızı şimdiden yaptırabilirsiniz. Yani şu an için bir servet ödemenize gerek yok. Samsung ayrıyeten kaydolan herkese 50 dolar indirim veriyor.

32 inçlik kavisli Neo G8, 2.000 nit parlaklığa kadar ulaşabiliyor ve “Quantum HDR 2000” ismiyle lanse edilmiş. 4K çözünürlüğe sahip monitörler esasen uzun vakittir piyasadaydı, bu nedenle yenileme suratına gelelim.

Şu anda 4K oyun monitörü için en yüksek yenileme suratı, en düzgün oyun monitörlerinden kimilerinde bulabileceğiniz üzere 144 Hz düzeyinde. 360 Hz oyun monitörleri hala çok kısıtlı olmasına karşın, şirketler şimdiden gelecek için 1080p 480 Hz monitörler duyurmaya başlamıştı. Samsung ise 240 Hz tazeleme suratına 4K çözünürlükte çıkmayı başardı.

dunyanin birinci 4k 240 hz monitoru satisa cikiyor samsung odyssey neo g8 0 pkbPFXLy

Samsung, monitöründe 1ms reaksiyon mühleti sunulduğunu, ayrıyeten AMD FreeSync Premium Pro ve NVIDIA G-Sync senkronizasyon teknolojisi ile uyumlu olduğunu söz ediyor. Bu nedenle GPU’nuzun 4K çözünürlüğü yüksek kare suratlarında çalışacak kadar güçlü olduğunu varsayarsak, oyunlarınız takılma ve yırtılma olmadan çalışacak.

Monitör ayrıyeten çift HDMI 2.1 irtibat noktasını ve tek bir DisplayPort 1.4 kontağını destekliyor. Otomatik Kaynak Anahtarı+ özelliği, bağlı bir aygıt açıldığında giriş kaynaklarını otomatik olarak değiştiriyor. CoreSync özelliği ise ekranın içeriğine uyacak biçimde monitörün gerisindeki RGB aydınlatmasını ayarlıyor.

Neo G8 için hala bir fiyat yahut çıkış tarihimiz yok, fakat muhtemelen her ikisini de ön siparişlerin açıldığı 6 Haziran’da öğreneceğiz.

kaynak : Technopat.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla