1. Ana Sayfa
  2. Haber

Dünyanın İlk Katlanabilir TV’si Tanıtıldı: C SEED M1

Dünyanın İlk Katlanabilir TV’si Tanıtıldı: C SEED M1
+ - 0

Dünyanın İlk Katlanabilir TV’si Tanıtıldı: C SEED M1

Avustralyalı üretici C Seed, hem fiyatı hem özellikleriyle fark yaratan bir MicroLED TV piyasaya sürdü. Beş ayrı panele sahip olan M1 4K TV‘nin panelleri tek bir ünite halinde açılıyor ve standa yerleşiyor. 165 inçlik MicroLED televizyonun 400.000 dolar gibi bir uçuk bir fiyata mal olduğunu baştan belirtelim.

TV’nin farkı yalnızca katlama mekanizmasıyla sınırlı değil; M1’de kullanılan mikrometre boyutunda LED ışık teknolojisiyle birlikte paneller OLED gibi kendi kendini aydınlatıyor. Bu bağlamda piksel yapılarından ışık ve renk üretimiyle mükemmel siyahlar, ayrıca muazzam kontrast oranı ortaya çıkıyor.

dunyanin ilk katlanabilir tvsi tanitildi c seed m1 0 k19KciYP

Samsung, 146 inç The Wall dahil olmak üzere pahalı üst düzey televizyon serisinde MicroLED teknolojisi kullanıyordu. M1’in katlanabilmesini sağlayan şey ise MicroLED’in modüler yapıda olması.

Beş ayrı panelin birleştiği yerlerde bir çizginin olup olmadığını merak ediyor olabilirsiniz. C Seed, patentli Uyarlamalı Boşluk Kalibrasyonu (Adaptive Gap Calibration) sisteminin kusursuz çalıştığını söylüyor. Bu teknoloji, otomatik mesafe ölçümü ve kalibrasyon sağlayabiliyor.

M1 4K TV ayrıca HDR+ uyumluluğuna, çerçeve tasarımına entegre edilmiş yerleşik 2.1 ses sistemine, 1.000 nit parlaklığa ve 30.000:1 kontrast oranına sahip. Yenileme hızı 3.840 Hz olarak listeleniyor, ancak burada bir hata olabilir. M1’in 137 ve 103 inçlik boyutlarda farklı modelleri de mevcut, ancak fiyat dolar bazında bile altı haneli.

kaynak : Technopat.net

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla