İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Dyson, konut işlerini yapabilecek yeni robot prototiplerini duyurdu

Dyson, konut işlerini yapabilecek yeni robot prototiplerini duyurdu
+ - 0

dyson konut islerini yapabilecek yeni robot prototiplerini duyurdu 0 gX9rZyaB

Dyson, çeşitli mesken işlerini yerine getirebileceklerini söylediği bir dizi robot prototipini sergiledi. Şirket, prototipler hakkında ayrıntılı açıklamalar yapmadı lakin 2030 yılına kadar bu türlü bir aygıtı piyasa sürmeye odaklanıyor. Bu bağlamda da önümüzdeki 5 yıl içerisinde robotik alanında 700 kişiyi işe alacak.

‘Robotikte kimsenin bilmediği pek çok araştırma yapıyoruz’

Dyson, şimdiye kadar hiç bahsetmediği yeni robotik eserlerinin prototiplerini birinci defa halka açık bir biçimde paylaştı. Paylaşılan bilgiler ve görsellere bakıldığında robotlar, mesken işlerini hassas bir formda gerçekleştirebilecek.

dyson konut islerini yapabilecek yeni robot prototiplerini duyurdu 1

Bilgisayarla görü, makine tahsili, sensörler ve mekatronik dahil olmak üzere birçok disiplinde 250 robot mühendisi istihdam ettiğini belirten şirket, yarısı mühendis olmak üzere bu yıl toplamda 2 bin kişinin alındığını söyledi.

Şirketin baş mühendisi Jake Dyson, robotik konusunda kimsenin bilmediği pek çok araştırma yaptıklarını zira robotikte büyük bir gelecek olduğunu söyledi.

SpaceX, karavanlar için Starlink uydu internetini duyurdu

1 gün evvel eklendi

2020 yılında Dyson, 2025 yılına kadar yeni teknolojiler, eserler ve tesislere yönelik 2.75 milyar sterlinlik yatırım planını duyurmuştu. Şirket, bu yatırımın 600 milyon sterlinini bu yıl içerisinde harcamayı planlıyor ve robotik alanı şu an için şirkette ön planda yer alıyor.

  • Anasayfa
  • Mesken Elektroniği
  • Başka Konut Elektroniği Haberleri
  • Dyson, konut işlerini yapabilecek yeni robot prototiplerini duyurdu

Kaynak: Forumdonanımhaber

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla