1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

Elon Musk açıkladı: Twitter’daki yasağın Donald Trump’a etkisi!

Elon Musk açıkladı: Twitter’daki yasağın Donald Trump’a etkisi!
+ - 0

Dünyanın en varlıklı insanı Elon Musk’ın sansasyonel bir biçimde Twitter’ı 44 milyar dolara satın alma teşebbüsünün yankıları birçok açıdan hala sürüyor. Birinci olarak yüzde 9,2’lik bir payını satın aldığı platformun tamamını almasıyla gözler, platformda yaşanacak muhtemel yeniliklere çevrildi.

Öte yandan daha evvel Twitter tarafından hesabı kapatılan eski ABD Lideri Donald Trump’ın akıbeti ise merak konusu oldu. Tesla CEO’su satın alma teklifini sunmadan evvel Twitter için kent meydanı benzetmesi yapıp daha özgür ve demokratik olması gerektiğinden bahsetmişti.

Musk’a nazaran yasak, Trump’ın sağ seçmendeki oylarını güçlendiriyor

Tesla ve SpaceX’in CEO’su, Twitter idare konseyinin 25 Nisan’da kabul ettiği 44 milyar dolarlık satın alma sonrasında birçok soruyla karşı karşıya kaldı. Twitter’da özgür niyete izin vereceğini söyleyen Musk, bu planın sonucu olarak eski ABD Liderinin da platforma geri geleceğini belirtmişti.

elon musk acikladi twitterdaki yasagin donald trumpa etkisi 0 LJV1PJwR

Bu karar, birçok kişi farklı fikirlere sürükledi. O denli ki değerli bir kesim, Trump üzere bir kişinin bir sefer daha platforma gelmemesi gerektiğini düşünüyor. Fakat. Birtakım bölümler de ne olursa olsun fikir özgürlüğünün kısıtlanmaması gerektiği görüşünde.

Öte yandan dünyanın en varlıklı insanı Elon Musk, yasağın yarattığı tesire farklı bir açıdan bakıyor. Twitter’ın muhtemelen yeni sahibi Musk, yasaklama kararının Trump’ın sağ seçmendeki varlığını güçlendirdiğini düşünüyor. Tüm bunların ışığında eski ABD liderinin platforma geri gelmesini istiyor.

elon musk acikladi twitterdaki yasagin donald trumpa etkisi 1 1hjppJ29

Lakin tüm bu ihtimaller Musk’ın Twitter’ı sahiden satın almasıyla gerçekleşecek. O denli ki şu anda satın alım durumu askıda. Herkes muahedenin resmiyete dökülmesini ve periyot süreçlerinin gerçekleşmesini beklerken Elon Musk, kısa müddet evvel sürpriz bir açıklama yaparak Twitter’ı satın alma süreçlerini askıya aldığını açıkladı. Öte yandan bu kararın nedeni ise platformun spam ve sahte hesaplar olarak gösterildi.

Sizce Elon Musk bu görüşünde haklı mı? Niyetlerinizi Yorumlar kısmında ya da SDN Forum‘da belirtebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla