1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

Elon Musk haklı mı? Twitter’daki uydurma ve spam hesapların oranı açıklandı!

Elon Musk haklı mı? Twitter’daki uydurma ve spam hesapların oranı açıklandı!
0

Elon Musk ile Twitter ilgisi gündemden düşmüyor. İş insanı, geçtiğimiz hafta herkes mutabakatın resmiyete dökülmesini ve evre süreçlerinin gerçekleşmesini beklerken, şirketin uydurma ve spam hesaplarla ilgili yaptığı açıklamanın akabinde satın alma süreçlerini askıya almıştı.

Elon Musk, platformun uydurma ve spam hesapların toplam kullanıcıların yüzde 5’inden daha azına tekabül ettiğini açıklamasının akabinde satın alma süreçlerini durdurduğunu ve 100 takipçiden oluşan rastgele bir test yapacağını duyurmuştu. Son olarak hususla ilgili değerli ve kapsamlı bir rapor ortaya çıktı.

Twitter’daki geçersiz ve spam hesapların oranı ortaya çıktı

Elon Musk’ın Twitter’ın açıklamasına güvenmemesi ve ilgili dataların doğrulanmasını istemesinin akabinde SparkToro ve Followerwonk firmaları, hususla ilgili ortak bir rapor yayınladı. Araştırma, platformda son 90 gün içerisinde etkin olan ve 130 milyondan fazla profil ortasından bilgisayar aracılığıyla rastgele seçilen 44 bin 58 hesap özelinde gerçekleştirildi.

elon musk hakli mi twitterdaki uydurma ve spam hesaplarin orani aciklandi 0 IgFS7iAu
Elon Musk Twitter

Araştırma sonucunda seçilen hesapların yüzde 19,42‘sinin düzmece yahut spam olduğu tespit edildi. Bunun dışında platformu satın alması beklenen Elon Musk’ın takipçileri de mercek altına alındı. Bu sonuçların da bir epey enteresan olduğunu belirtelim.

Twitter’da 93,4 milyon takipçisi bulunan Elon Musk’ın son 90 gün içerisinde etkin olan 26,8 milyon takipçisi ele alındığında da durum çok farklı değil. Çünkü bu hesapların yüzde 23,42’sinin geçersiz yahut spam olduğu gözler önüne serildi. Tıpkı vakitte son 90 gün kriterinin çıkarılması halinde Musk’ın takipçilerinin yüzde 70,23’ünün geçersiz olabileceğine vurgu yapıldı.

Pekala siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Elon Musk, bu sonuçlardan sonra Twitter’ı satın alır mı? Görüşlerinizi yorumlar kısmından ya da SDN Forum’da bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla