1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

Elon Musk, Twitter kullanıcılarını uyardı: Algoritmada yanılgı olabilir!

Elon Musk, Twitter kullanıcılarını uyardı: Algoritmada yanılgı olabilir!
+ - 0

Elon Musk, geçtiğimiz günlerde spam hesaplardan rahatsız olduğu ve temizlenmediği gerekçesiyle Twitter satın alma süreçlerini bir müddetliğine askıya almıştı. Ünlü iş insanı, Twitter’ın demokratik ve herkesin niyetlerinizi belirtebileceği özgür bir alan olmasını istiyor. Bu nedenle spam hesapların platformdan temizlenmesi ve kimlik doğrulama sistemi gelmesi gerektiğini düşünüyor.

Ünlü iş insanı Elon Musk, dün akşam Twitter hesabından algoritması ile ilgili birtakım açıklamalar yaptı. Akabinde da aslında yalnızca Twitter kullanıcılarının ne okuyabileceğini iddia etmeye çalıştığını ve berbat niyetli olmadığını belirtti. Haberin ayrıntılarına daima birlikte göz atalım.

Elon Musk, Twitter algoritmasının kullanıcıları manipüle ettiğini düşünüyor!

Twitter’ın spam hesapları temizlememesinden sonra satın alma süreçlerini donduran iş insanı, platformun algoritmasını gaye alarak kullanıcıların manipüle edildiğini açıkladı. Elon Musk, dün akşam hesabından algoritmayı düzeltmek için Ana Sayfa sekmesine yer alan Yıldızlar simgesinden “Son Tweetler” seçimi yapabileceklerini hatırlattı.

Ünlü milyarder daha bu paylaşımının ardına açıklama yaparak hususla ilgili şunları belirtti:

 “Algoritma için makus niyet önermiyorum, bunun yerine ne okumak isteyebileceğinizi varsayım etmeye çalışıyorum. Platform, bunu yaparken fark etmeden bakış açılarınızı manipüle ediyor.”

Elon Musk, bu paylaşımın akabinde tekrardan bir tweet daha paylaşarak şu kelamları lisana getirdi:

Kodda yer alan muhtemel yanılgılardan bahsetmiyorum bile. Açık kaynak, hem itimadı hem de etkiyi çözmenin yoludur.

elon musk twitter kullanicilarini uyardi algoritmada yanilgi olabilir 0 9Viuq1uz

Öte yandan tüm bunlar Elon Musk’ın 100 Twitter takipçisini rastgele seçtikten sonra inceleyeceğinin akabinde meydana geldi. Ünlü iş insanı geçtiğimiz günlerde satın alma süreçlerini askıya aldıktan sonra 100 tane rastgele takipçisini seçerek kaç tane bot olduğunu ölçeceğini açıklamıştı.

Siz okuyucularımız bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Niyetlerinizi Yorumlar kısmında ya da SDN Forum‘da belirtebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla