1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

Elon Musk, Twitter kurucusunu mahkemeye çağırdı!

Elon Musk, Twitter kurucusunu mahkemeye çağırdı!
0

Elon Musk, Twitter kurucusunu mahkemeye çağırdı!

Elon Musk ve Twitter ortasındaki gerginlik tırmanmaya devam ediyor. Elon Musk, eski Twitter CEO’su Jack Dorsey’i, toplumsal medya şirketini satın almasıyla ilgili konuşması için mahkemeye çağırdı. Tesla yöneticisi, 44 milyar dolarlık satın almanın bot hesaplar yüzünden askıya alındığının altını çiziyor.

Elon Musk, Jack Dorsey’in Twitter botları için konuşmasını istiyor

44 milyar dolarlık Twitter teklifinden geri çekilen Musk, Twitter ile mahkemelik oldu. 17 Ekim tarihinde görülecek duruşma öncesinde ise tarafların avukatları dinleniyor. Son olarak Elon Musk’ın avukatları, Twitter’ın kurucusu ve eski CEO’su Jack Dorsey’i mahkemeye çağırdı.

elon musk twitter kurucusunu mahkemeye cagirdi 0 elAtltbe

Jack Dorsey’in mahkemeye giderek söz verip vermeyeceğini bilmiyoruz, lakin spam ve bot hesap konusunda sessizliğini bugüne kadar korudu. Elon Musk ile bilhassa kripto paralardan ötürü yakın bağa sahip olan Dorsey, Twitter’daki hesapların nasıl ölçüldüğünü ayrıntılandırabilir.

Twitter son finansal raporlarında bot yahut uydurma hesapların kullanıcı tabanının yüzde 5’inden daha azını oluşturduğunu belirtti. 44 milyar dolarlık Twitter anlaşmasından çekildiğini söyleyen Elon Musk ise platformdaki gerçek olmayan hesap sayısının yüzde 10’dan fazla olduğunu düşünüyor.

Elon Musk ve Twitter arasındaki bot ve spam hesap konusu, yasal gayrette ana mevzu haline geldi. Geçtiğimiz hafta, Elon Musk’ın Twitter’dan talep ettiği ekstra bilgilerin bir kısmını alacağı sav edildi. Bu bilgiler ortasında bot ve spam hesapla ilgili tahliller yer alıyor.

elon musk twitter kurucusunu mahkemeye cagirdi 1 OHERsEkH

Tüm bu gelişmelerden sonra ise Twitter hisselerinden hareketlenmeler yaşadı. Gün boyunca yüzde 2.1 düşüş yaşayan pay, 43.06 dolar düzeyine geriledi. Musk’ın Nisan ayında Twitter’ı satın almak için taahhüt ettiği 54.20 dolarlık fiyatın yaklaşık yüzde 21 gerisinde.

Peki siz Elon Musk ve Twitter kurucusu Jack Dorsey ortasındaki gelişme hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

kaynak : shiftdelete.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla