1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

Elon Musk, Twitter’ı tehdit etti: Muahedeyi iptal edebilirim

Elon Musk, Twitter’ı tehdit etti: Muahedeyi iptal edebilirim
0

Elon Musk ve Twitter ortasındaki ipler kopma noktasına geldi. Bir mühlet evvel şirketten bot ve spam hesaplar ile ilgili olarak daha ayrıntılı bir rapor istediğini söyleyen Tesla CEO’su, artık de ayrıntılı bilgi verilmemesi halinde Twitter mutabakatından çekileceğini açıkladı. Elon Musk, Twitter’ı satın almayacak mı?

Elon Musk, spam ve düzmece hesaplar üzerinden Twitter’ı karaladı

Elon Musk, Twitter’ın mali raporlarında sunduğundan daha fazla spam ve uydurma hesabı barındırdığına dair savını tekraren tekrarladı. Hatta en son, bu hesaplar açıkça ortaya konmadığı için Twitter mutabakatını askıya aldığını söyledi. Artık ise platformu spam ve uydurma hesaplar üzerinden tehdit etti.

Tesla CEO’su, hukuk vazifelisi aracılığıyla Twitter’a gönderdiği son mektupta, platformdaki hesapların yüzde kaçının gerçek bireylere ilişkin olduğu konusunda daha fazla bilgi istediğini belirtti. Tesla CEO’su, spam ve bot hesaplar ile ilgili argümanının açıkça ne kadar önemli olduğunu da ortaya koymuş oldu.

elon musk twitteri tehdit etti muahedeyi iptal edebilirim 0 F6DTs9PJ

Twitter idaresi daha evvel Musk’ı mutlu etmek için bir tahlil aracı önerisi yapmıştı. Ama milyarder isim, Twitter’ın test araçlarının “oldukça dikkatsiz” olduğunu söyleyerek reddetti. Elon Musk, Twitter tahlilleri yerine gerçek sayıları öğrenmek istediğini belirtti.

Satın almayla ilgili son evrakta, Musk’ın “229 milyon hesabından kaçının uydurma olduğunu” öğrenmek istediği tabir edildi. Kullanıcılara dair bilgilerin kendisine verilmemesi halinde ise muahedeyi büsbütün iptal edebileceğini belirtti. Yani 44 milyar dolarlık satın alma, Elon Musk’ın şad kalıp kalmamasına bağlı.

Ayrıyeten satın alma belgesine nazaran Tesla CEO’sunun temsilcileri, muahededen geri çekilebilir. Musk’ın istediği bilgilerin sağlanmaması durumunda “Twitter’ın birleşme kontratı kapsamındaki yükümlülüklerinin açık ihlali” sonucuna varacaklar.

elon musk twitteri tehdit etti muahedeyi iptal edebilirim 1 SWGGBmJ7

Bu tehdide ek olarak bir mühlet evvel Twitter’dan gelen açıklamaya nazaran, 44 milyar dolarlık satın alma teklifi için bekleme müddeti sona ermişti. Elon Musk’ın, HSR Antitröst Yasası kapsamında karar vermek için mühleti dolduğu belirtilmişti.

Pekala siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

kaynak : shiftdelete.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla