1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

Elon Musk, Twitter’ın saklılık mukavelesini ihlal etti!

Elon Musk, Twitter’ın saklılık mukavelesini ihlal etti!
+ - 0

Elon Musk, yeni twitter paylaşımı ile başını bir kere daha belaya sokmuş olabilir. Hatırlayacağınız üzere Tesla ve SpaceX CEO’su Twitter’da yer alan düzmece ve spam hesaplar yüzünden satın alma sürecini askıya almıştı. Bunun üzerine Twitter CEO‘su Parag Agrawal’ın şirketin “tüm senaryolara hazır olduğunu” söyleyerek yeni bir tartışma başlattı.

Musk, daha sonrasında grubunun Twitter’daki spam ve uydurma hesaplar için 100 takipçiden oluşan rastgele bir test yapacağını açıkladı. Lakin bu karşılık ile milyarder iş beşerinin başı Twitter hukuk grubuyla kedere girmiş olabilir.

Twitter, Elon Musk’ı saklılık mukavelesini ihlal etmekle suçluyor!

Elon Musk’ın yaptığı açıklamaya nazaran paylaştığı son tweet, Twitter’ın metodolojisini ortaya koyması ile toplumsal medya şirketinin hukuk grubunun yansısını çekmiş durumda. Spam ve geçersiz hesap oranını test etmek emeliyle 100 sayısını tercih eden Musk, Twitter’ın resmi bot denetimi ölçüsünü da ortaya çıkarmış oldu.

Musk paylaştığı tweet’te şu sözlere yer verdi:

Örnek boyut sayısı olarak 100’ü seçtim, zira Twitter’ın <%5 sahte/spam/bot hesaplamak için kullandığı şey bu.

Twitter hukuk grubu beni arayarak, bot hesapların denetimi için örnek boyutun 100 olduğunu açıklayarak gizllik mukavelelerini ihlal ettiğimden şikayetçi oldular.

elon musk twitterin saklilik mukavelesini ihlal etti 0 FYHbTiSD

Twitter ise Elon Musk‘ın bu açıklamasına şimdi karşılık vermiş değil. 100 sayısı aslında insanın rastgele bir şeyi test etmek için aklına gelen birinci ölçü olabilir. Bu yüzden Elon Musk‘ın yalnızca bir tweet yüzünden rastgele bir yaptırıma uğrayacağını düşünmüyoruz.

Öte yandan Twitter’ın saklılık kontratında tam olarak neler yer aldığını bilmediğimiz için kesin konuşmamakta fayda var. Pekala siz Elon Musk ve Twitter hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında ya da SDN Forum‘da bizimle paylaşabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla