1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

Elon Musk ve Twitter hesaplaşmasının tarihi belli oldu!

Elon Musk ve Twitter hesaplaşmasının tarihi belli oldu!
0

Elon Musk ve Twitter hesaplaşmasının tarihi belirli oldu!

Elon Musk ve Twitter ortasında gerginlik tüm süratiyle devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda ünlü milyarderin şirketi satın almaktan vazgeçmesi ve 44 milyar dolar değerindeki mutabakatın iptal etmesinin tesirleri sürüyor. Toplumsal medya devi tazminat talep ederken, ünlü milyarder verilen bilgilerin hakikat olmadığını idddia ediyor. Son olarak Elon Musk ve Twitter arasındaki gerginliğin son bulacağı tarih açıklandı.

Dava,17-21 Ekim tarihleri ortasında gerçekleşecek

Twitter, Elon Musk‘ın piyasada yarattığı meçhullükten ötürü geçen seneye nazaran bu yılın ikinci çeyreğinde ziyana uğradı ve piyasada pay senetleri düşüşe geçti, yaşanan bu durumdan ötürü şirket Elon Musk’ı suçladı. Yargıç Kathaleen McCormick tarafından yayınlanan takvime nazaran ünlü milyarder ve Twitter ortasında yargı süreci yalnızca 5 gün sürecek ve bu tarihler ortasında taraflar kendilerini savunacaklar. Birebir vakitte ünlü iş beşerinin yapmış olduğu paylaşımlarda davada kanıt olarak kullanılacak.

elon musk ve twitter hesaplasmasinin tarihi belli oldu 0 ya7euFg5

Musk ne istedi?

Elon Musk’ın hukuk takımı, davanın 2023 yılında görülmesini talep etmişti. Lakin bu talep geçtiğimiz haftalarda mahkemece reddedilip, iş beşerinin Ekim ayında yargılanmasına karar verdi. Birebir vakitte şirketten bot hesapların sayısını kendisine iletmediğini sav eden Musk muahedeyi bu sebeple iptal ettiğini ileri sürdü.

Elon Musk ile Twitter ortasında ne olmuştu?

Dünyanın en güçlü yaşayan insanı olan Musk, Twitter’ı 44 milyar dolara alacağını açıklamasının akabinde muahedenin geçerli olması için Twitter’dan bot hesapların sayısının kendisine bildirilmesini istemişti. Twitter’ın bu bot hesaplarının sayısını vermediğini savunan Elon Musk muahedeyi iptal edeceğini duyurdu. Ancak muahededen dönmesinin ana sebebi olarak Tesla’nın içinde bulunduğu külfetlerin yer aldığı savunuluyor.

elon musk ve twitter hesaplasmasinin tarihi belli oldu 1 SpmVeb4c

Elon Musk kimdir?

Dünyaca ünlü iş insanı 28 Haziran 1971 tarihinde Güney Afrika’da dünyaya gelmiştir. Pek çok kişi Musk’ı Tesla ve SpaceX kuruluşları ile özleştirse de aslında PayPal ile 2000 yılında ismini duyurmuş ve kuruluşundan 2 yıl sonra PayPal’ı 1.5 milyar dolara eBay şirketine satmıştı. 20 yaşında Amerika’ya göç eden milyoner, PayPal muvaffakiyetinin çabucak akabinde Mayıs 2002’de SpaceX’i kurdu ve 2004 yılında Tesla’ya eser mimarı olarak vazife aldı.

2006 yılında Tesla’nın yan kuruluşu olan Solar City firmasının kuruluşuna katkıda bulunan Musk 2008 yılında Tesla’ya CEO oldu. Bunların dışında The Boring Company, Neuralink, OpenAI üzere şirketlere de sahiplik yapan Elon Musk bunlara ek olarak Ocak 2021’in birinci haftası Jeff Bezos‘u geçerek en varlıklı insan unvanını eline aldı.

kaynak : shiftdelete.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla