1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

Elon Musk’a bir darbe daha: Mahkeme tarihi belli oldu!

Elon Musk’a bir darbe daha: Mahkeme tarihi belli oldu!
+ - 0

Elon Musk’a bir darbe daha: Mahkeme tarihi aşikâr oldu!

Elon Musk’ın Twitter çekişmesi tüm süratiyle devam ediyor. Uzun müddettir gelgit formda devam eden süreç, Musk‘ın Twitter‘ı satın almaktan vazgeçtiğini açıklamasıyla farklı bir tansiyona yol açtı. Twitter’ın açtığı dava, dünyanın en varlıklı insanını zora sokuyor.

Mahkeme, Elon Musk’ın davayı erteleme talebini reddetti

Twitter ve Elon Musk ortasındaki gerginlik, mahkeme salonlarına taşınıyor. Platform, Musk’ın kontrat iptalini adapsız bulduğu için mahkemeye vermişti. Görünen o ki iş insanı, Twitter’ın davası üzerine hazırlıksız yakalandı.

Geçtiğimiz günlerde Twitter, Delaware Kançılarya Mahkemesi’nde Elon Musk’a dava açmıştı. Bu teşebbüsün akabinde Musk, savunma hazırlıkları için mahkemeden davayı 2023’e ertelemesini istedi. Lakin mahkeme bugün yaptığı açıklamada erteleme talebini kabul etmedi ve davanın Ekim 2022’de görüleceğini açıkladı. Elon Musk ve grubu, bu dava sürecine hazırlanabilmek için 13 Şubat 2023’e kadar müddet istemişti.

elon muska bir darbe daha mahkeme tarihi belli oldu 0 fSjH61MA

Twitter tarafı ise Musk’a karşı tüm silahlarını kullanacak. Gelen bilgilere nazaran güçlü bir eli olan şirket, dava belgesini hazırladı. O denli ki dava evrakında Elon Musk’ın attığı birçok tweet de bulunuyor. İş beşerinin daha evvel Twitter üzerinden platforma yönelik yaptığı paylaşımlar, şirketin dava evrakında kanıt olarak yerini alıyor.

elon muska bir darbe daha mahkeme tarihi belli oldu 1 AqdXM9vh

Twitter’a nazaran Musk, bot ve spam hesapların ardında sığınarak uygunsuz bir biçimde muahedeyi iptal etti. Platform’a nazaran Musk’ın geri çekilmesinde yatan ana neden Tesla’daki ekonomik durumun berbata gitmesi. Öte yandan hukuk uzmanlarına nazaran Elon Musk, dava sürecinden ağır yaralı olarak çıkabilir.

kaynak : shiftdelete.net

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla