1. Ana Sayfa
  2. Haber

Elon Musk’ı eleştiren SpaceX çalışanları kovuldu

Elon Musk’ı eleştiren SpaceX çalışanları kovuldu
0

Elon Musk’ı eleştiren SpaceX çalışanları kovuldu

SpaceX çalışanlarının Elon Musk’ı eleştiren bir mektup yazıp yöneticilere göndermesi pahalıya mal oldu. Elon Musk’ın davranışlarından rahatsız olduğunu dile getiren en az beş çalışanın işten çıkarıldığı iddia edildi. Şirketin çalışma kültürünü değiştirmeye çalışan kişilerin sözleşmeleri feshedildi.

SpaceX, Elon Musk’ı hedef alan çalışanlarını işten çıkardı

New York Times tarafından hazırlanan rapora göre, Elon Musk’ı eleştiren mektupla bağlantısı olan SpaceX çalışanları işten çıkarıldı. Rapor, SpaceX Başkanı Gwynne Shotwell’in “mektupla bağlantılı çok sayıda personeli” görevden aldığını belirten bir e-posta gönderdiğini ortaya koydu. İşten çıkarılan çalışan sayısı net olarak açıklanmadı.

Geçtiğimiz gün ortaya çıkan şirket içi mektupta çalışanlar, Elon Musk’ın kamusal alandaki davranış ve açıklamalarından rahatsız olduklarını söyledi. Mektupta, SpaceX CEO’su Elon Musk içindikkat dağıtan ve utanç verici davranışlarda bulunuyor” ifadesi kullanıldı.

elon muski elestiren spacex calisanlari kovuldu 0 IeEuZSfb

Elon Musk’a karşı isyan eden çalışanların istekleri karşılık bulmamış gibi görünüyor. Hatta ortaya çıkan son raporlar, belirsiz sayıda çalışanın işten atıldığını belirtti. Yöneticilere gönderilen mektupla ilgili olarak SpaceX Başkanı Gwynne Shotwell açıklamada bulundu.

New York Times kaynakları tarafından sızdırılan şirket içi açıklamada Shotwell, çalışanların bu mektubu “zorla” imzaladığına inandığını söyledi. Yönetici, şirkette dolaşan mektubu “kabul edilemez” olarak nitelendirdi:

Mektup; çalışanların kendilerini rahatsız ve zorbalığa uğramış ve/veya kızgın hissetmelerine neden oldu. Çünkü mektup, görüşlerini yansıtmayan bir şeyi imzalamaya zorladı. Yapmamız gereken çok işimiz var ve bu tür kapsamlı aktivizme ihtiyacımız yok.

elon muski elestiren spacex calisanlari kovuldu 1 AAKYXwIh

SpaceX’in ise şimdiye kadar şirket içinde dolaşan mektupla ilgili ve çalışanların işten çıkartıldığına dair yorum yapmadığını belirtelim.

Peki siz Elon Musk ve SpaceX çalışanları arasındaki bu gerilim hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

kaynak : shiftdelete.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla