1. Ana Sayfa
  2. Haber

Elon Musk’ın çılgın Mars hedefi!

Elon Musk’ın çılgın Mars hedefi!
0

Elon Musk’ın çılgın Mars hedefi!

Dünyanın en güçlü insanı Elon Musk, hiç kuşkusuz son yılların en tanınan isimlerinin başında geliyor. Tesla ve SpaceX üzere şirketlerin CEO’su olan iş insanı, bugüne kadar savlı planlarıyla da isminden sık sık kelam ettirdi. Musk, bu sefer gözünü Mars’a dikti.

Musk, 20 yıl içinde Mars’ta kendi kendine yeten bir kent kurmak istiyor

Tesla ile elektrikli araba dünyasının öncülerinden birisi olan Tesla, SpaceX projeleriyle de uzay alanında kıymetli işler başarıyor. Gözünü daima güç olana diken iş beşerinin uzay alanında yapmak istedikleri, bilim-kurgu sinemalarında bahis olacak cinsten. Musk, Mars ile ilgili planlarını açıkladı.

Silikon Vadisi’ndeki Tesla Sahipleri Kulübü’nün resmi Twitter hesabı, Elon Musk’ın teşebbüslerine gönderme yapan bir paylaşım yaptı. 20 yılda gelinen noktaya değinen paylaşıma Musk’ın karşılığı gecikmedi. İş insanı, 20 yıl sonra da Mars’ta kendi kendine yeten bir kent kurmak istediğini belirtti.

Elon Musk’ın çılgın projeleri yalnızca bulunla hudutlu değil. İş insanı, Tesla ile yapay zekaya sahip bir robot yapmayı planlıyor. O denli ki iş insanına nazaran bu robotlar insan hayatının vazgeçilmezi olacak. Öte yandan Musk’ın uzay madenciliği, kolonileşme üzere birçok enteresan planı bulunuyor.

elon muskin cilgin mars hedefi 0 cvBUYVAS

Musk, geçtiğimiz devirde de toplumsal medya alanına giriş yapmayı denemiş, lakin istediğini alamamıştı. Dünyanın en büyük toplumsal medya platformlarından Twitter’ı alma teşebbüsünde bulunan Musk, uyuşmazlıklar sonucu satıştan vazgeçmişti. Bu durumun akabinde iş insanı, Twitter ile dava sürecine girdi.

kaynak : shiftdelete.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla