1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

Elon Musk’ın isteği üzerine Twitter’da kıyım başladı!

Elon Musk’ın isteği üzerine Twitter’da kıyım başladı!
0

Elon Musk’ın isteği üzerine Twitter’da kıyım başladı!

Elon Musk, Twitter’daki bot ve spam hesaplar hakkındaki belirsizlik yüzünden satın almayı bir süre bekleteceğini söylemişti. Twitter yöneticileri ise “yıllık temizliğin bir parçası olarak” günlük 1 milyon sahtehesabı silmeye başladıklarını söyledi.

Twitter günlük 1 milyon sahte hesap siliyor

Twitter yöneticileri tarafından gazeticilere verilen son röportaj, Elon Musk ile olan anlaşmanın son durumunu ortaya koydu. Bot ve spam hesaplar için başlatılan baskıyı ortadan kaldırmak için çalıştıklarını söyleyen yetkililer, günlük 1 milyon sahte hesap silindiğini belirtti.

elon muskin istegi uzerine twitterda kiyim basladi 0 hb72Ase6

Daha önce ortaya atılan iddialarda Twitter’daki tüm kullanıcılarının yüzde 20’sine yakının sahte olduğu belirtilmişti. Ancak finansal raporlarda yansıtılan yüzde 5’lik bot ve spam hesabı bilgisinin doğru olduğuna vurgu yapıldı.

Hatırlayacağınız üzere Elon Musk, spam ve bot hesaplar ile ilgili daha detaylı bir rapor sunulmasını istedi. Twitter yönetimi kurulu ise Musk’a “Firehose” isimli programlama arayüzüne erişim hakkı tanıma kararı aldı. Bu erişim, Musk’ın günlük 500 milyondan fazla tweet’i içeren veri akışını izleyebilmesini sağlayacak.

Bot ve spam hesaplara ilişkin detaylı bir analiz oluşturmak istediğini söyleyen Tesla CEO’su, bilgilerin sağlanmaması halinde Twitter anlaşmasını durdurmakla tehdit etti.

Elon Musk’ın uzun süredir şikayetçi olduğu sahte hesaplar, özellikle kripto para yatırımcılarını hedef alıyor. Kripto borsasına girmeye çalışan acemi yatırımcıları Tesla CEO’sunun reklamlarıyla kandıran dolandırıcılar, Musk’ın iddiasına göre satın alım sonrasında tamamen ortadan kaldırılabilir.

elon muskin istegi uzerine twitterda kiyim basladi 1 uu2wmPdu

Tesla CEO’su sahte ve bot hesapları önlemenin basit bir yolu olarak tüm gerçek kullanıcılara onay işareti verilmesini istedi. Yani kimlik bilgilerini Twitter’a yükleyen herkes, gerçek bir kullanıcı olduğunu doğrulayabilir. Ancak bu yöntem, güvenlik endişelerini de beraberinde getiriyor.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

kaynak : shiftdelete.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla