1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

Elon Musk’ın Twitter teklifinin müddeti doldu: Satın alacak mı?

Elon Musk’ın Twitter teklifinin müddeti doldu: Satın alacak mı?
0

Geçtiğimiz ay başlayan Elon Musk ve Twitter ortasındaki satın alma krizi, antitröst düzenleyicilerinin devreye girmesiyle sürat kazanıyor. Twitter’dan gelen açıklamaya nazaran, 44 milyar dolarlık satın alma teklifi için bekleme mühleti sona erdi. Pekala Elon Musk Twitter’ı satın alacak mı?

Elon Musk’ın Twitter’ı satın almak için son talihi

Bildiğiniz üzere Twitter, spam yahut bot hesapların sayısının toplam kullanıcıların yüzde 5’inden daha az olduğunu duyurdu. Lakin bu hususla ilgili daha ayrıntılı raporlar isteyen Musk, ilgili bilgiler doğrulanana kadar platformu satın alma süreçlerini askıya aldığını açıkladı.

Tesla ve SpaceX CEO’su, Twitter’da yer alan uydurma ve spam hesaplar yüzünden satın alma sürecini askıya almasının akabinde şimdi açıklamada bulunmadı. Ama Elon Musk’ın, HSR Antitröst Yasası kapsamında karar vermek için müddeti dolmuş durumda.

elon muskin twitter teklifinin muddeti doldu satin alacak mi 0

Twitter idaresinden gelen Hart-Scott-Rodino (HRS) Antitröst Yasası uyarısı, Elon Musk’ın artık adım atması gerektiğini gösteriyor. Tesla CEO’su, satın alımı bir mühlet daha askıda tutarsa 30 günlük bekleme müddetini aşmış olacak ve teklifi iptal edilmiş sayılacak.

Toplumsal medya idaresinden gelen açıklamada şu tabirlere yer verildi:

“HSR Yasası yahut Hart-Scott-Rodino Antitröst Uygunlaştırma Yasası, tarafların büyük süreçleri hem Federal Ticaret Komisyonu’na hem de ABD Adalet Bakanlığı Antitröst Bölümü’ne incelenmek üzere bildirmelerini gerektirir.”

elon muskin twitter teklifinin muddeti doldu satin alacak mi 1 PcuryiJu

Elon Musk’ın Twitter için 44 milyar dolarlık bir teklif yaptığını hatırlatalım. Tesla CEO’su gönderdiği satın alma belgesinde 33,5 milyar doları özsermayesine ilişkin finansmandan ve 13 milyar doları ise Twitter için kredi veren yatırımcılarından alacak.

Gün içerisinde Twitter payları yüzde 2 artış yaşadı. Cuma günü süreçlerinde ise Twitter paylarının 40,62 dolardan süreç gördüğü aktarıldı.

Pekala siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın

kaynak : shiftdelete.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla