1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

Elon Musk’ın Yunanistan tatili sosyal medyayı karıştırdı!

Elon Musk’ın Yunanistan tatili sosyal medyayı karıştırdı!
+ - 0

Elon Musk’ın Yunanistan tatili toplumsal medyayı karıştırdı!

Birkaç ay evvel verdiği röportajda tatile çıkmadığını ve arkadaşlarının meskeninde kaldığını söyleyen Elon Musk, Yunanistan’da yaptığı ultra lüks gezintiyle toplumsal medyanın gündemine oturdu. 50 milyon dolarlık Zeus Superyacht’ta görülen Elon Musk, Yunanistan’ın Mikonos adasına geldi.

Elon Musk, Yunanistan’daki ultra lüks tatiliyle gündemde

Bill Gates ve Jeff Bezos üzere ünlü isimlerin daha evvel birçok kere lüks yatlarıyla Akdeniz açıklarına geldiğini görmüştük. Akdeniz’de tatil yapan son isim ise Tesla CEO’su Elon Musk oldu. Ünlü milyarder, William Morris Endeavor CEO’su Ari Emanuel ve arkadaşlarıyla Mikonos açıklarına görüntülendi.

Geçtiğimiz hafta Twitter yönetim heyetiyle anlaşamayan ve tekliften çekildiğini söyleyen Musk, daha evvelki açıklamasında meskeni olmadığını belirtmişti. TED Lideri Chris Anderson ile yaptığı röportajda, özel bir jeti olmasına rağmen yat sahibi olmadığını yahut gerçek bir tatil yapmadığını da vurgulamıştı.

Elon Musk’ın Mikonos’ta tatile çıktığı süperyat da merak uyandırdı. İki dizel motora sahip olan ve gaz türbiniyle çalışan Zeus isimli süperyat, 35 knot’u (65 km/s) suratına ulaşabiliyor. Musk daha evvel yata sahip olmadığını söylediği için, Zeus’un Ari Emanuel’e ilişkin olduğu düşünülüyor. Nispeten eski bir yat olan Zeus, yaklaşık 50 milyon dolarlık pahaya sahip.

Elon Musk’ın tatil fotoğrafları toplumsal medyada büyük yankı uyandırdı. Süperyatla yaptığı tatilde eğlendiğini belirten Tesla CEO’su, tenkitleri ise kulak ardı etmiş üzere görünüyor.

Elon Musk’ın Twitter’ı alma teşebbüsü, uzun bir mühlet gündemi belirlemişti. Dünyanın en varlıklı insanı, Twitter’ın koşulları yerine getirmediği gerekçesiyle satın alma muahedesini feshetti. Akabinde toplumsal medya platformu bu mevzuyu mahkemeye taşıdı.

Siz Elon Musk’ın Yunanistan tatili hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

kaynak : shiftdelete.net

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla