1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

Elon Musk’tan başkanlık seçimi hakkında enteresan açıklama

Elon Musk’tan başkanlık seçimi hakkında enteresan açıklama
+ - 0

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’tan 2020’de yapılan ABD Başkanlık seçimiyle ilgili olarak dikkat çeken bir açıklama geldi. ABD’li vatandaşların “daha az drama” istediği için Joe Biden’ı seçtiğini söz eden Musk, kendisine yakın olduğu düşünülen Trump’ı da eleştirmeyi ihmal etmedi.

Elon Musk ve ABD Lideri Joe Biden ortasındaki ipler bir kere daha gerildi. Daha evvel Beyaz Saray’da düzenlenen MESKEN toplantısına Tesla’yı çağırmayan Biden, Musk’ın tenkitlerinden kaçamamıştı. Musk, Tesla’nın davet edilmemesi üzerine Biden’ı “insan biçiminde bir çorap kuklası” olarak tanımlamıştı.

Elon Musk: Beşerler daha az drama istediği için Biden’ı seçti

Dünyanın en güçlü insanı Elon Musk birçok sefer faal siyaset yapmayacağını söylese de, siyaseti eleştirmeyi ihmal etmiyor. Musk’ın son açıklaması, 2020’de düzenlenen ABD Başkanlık seçimleriyle ilgili oldu.

Musk paylaştığı son tweette, “Biden’ın yanılgısı, ülkeyi dönüştürmek için seçildiğini düşünmesi lakin aslında herkes daha az drama istiyordu” dedi. Tesla CEO’sunun “drama”dan kastettiği tam olarak aşikâr değil, lakin eski Lider Trump’ın birçok kez yanılgılı açıklamalar ile gündemi gerginleştirdiğini görmüştük.

Elon Musk geçtiğimiz gün paylaştığı öteki bir tweette ise Trump’tan daha az bölücü bir adayın gerçek olacağını söyledi. Ayrıyeten eski Başkan’ın Twitter’a dönmesinde rastgele bir sorun görmediğini belirtti. Tekrar de Trump’ın kendi toplumsal medya platformu Truth Social’de kalacağını biliyoruz.

“Daha az bölücü bir adayın 2024’te daha düzgün olacağını düşünmeme karşın, Trump’ın Twitter hesabının geri verilmesi gerektiğini düşünüyorum.”

elon musktan baskanlik secimi hakkinda enteresan aciklama 0 3j946n1W

Elon Musk’ın siyasetçilerle ortası genel olarak uygun olmasa da, Trump’ın “bölücü” olmasından ötürü seçilemediğini sav etti. Tekrar de Trump’ın Twitter hesabının açılması gerektiğine inanıyor.

Pekala siz Elon Musk’ın ABD Başkanlık seçimleri hakkında kanılarınız neler? Görüşlerinizi yorumlar kısmında ya da SDN Forum‘da belirtebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla