1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

Elon Musk’tan gündemi sarsacak ‘siyasi saldırı’ açıklaması

Elon Musk’tan gündemi sarsacak ‘siyasi saldırı’ açıklaması
+ - 0

Son vakitlerde Twitter satın alımıyla gündemde olan Elon Musk’tan yeniden farklı açıklamalar geldi. Siyasetçilerle ortası âlâ olmayan milyarder isim, bir kere daha siyasetçilere değindi. Daha evvel ABD siyasetini ve ABD Lideri Biden’ı eleştiren Tesla CEO’su, artık de siyasi akın yaşayacağını argüman etti.

Elon Musk siyasi akınlara dikkat çekti: Önümüzdeki aylarda artacak

Platformdaki geçersiz hesapları münasebet göstererek Twitter’ı satın alma planını durduran Tesla CEO’su, kendisine yönelik siyasi atakların önümüzdeki aylarda büyük ölçüde artacağına inanıyor. Halihazırda ABD’li siyasetçilerle ortası düzgün olmayan Musk, son açıklamasıyla tartışmanın fitilini ateşlemiş oldu.

Elon Musk paylaştığı tweetler ile toplumsal medyanın gündemini belirlemeye devam ediyor. Dünyanın en güçlü insanı tarafından paylaşılan son açıklamada, “Bana yönelik siyasi hücumlar önümüzdeki aylarda çarpıcı biçimde artacak” denildi.

Tesla CEO’sunun birçok kez ABD’li siyasetçileri maksat aldığını biliyoruz. Hatta ABD Lideri tarafından onaylanan son milyarder vergisine karşılık olarak Musk, 2021 yılında 11 milyar dolar vergi ödediğini ve “ABD tarihi için vergi rekoru kırdığını” söyledi.

Milyarder isim ayrıyeten geçtiğimiz gün paylaştığı öteki bir tweette Joe Biden’ı eleştirmişti. “Biden’ın yanlışı, ülkeyi dönüştürmek için seçildiğini düşünmesi fakat aslında herkes daha az drama istiyordu” açıklamasıyla dikkatleri üzerine çekmişti.

Tüm bu siyasi krizlere ek olarak Elon Musk’ın Twitter’daki spam hesaplarla uğraştığını da göz gerisi etmemek lazım. Twitter CEO’su ile yaptığı konuşmanın sonuca bağlanmadığını ve palavra söylemeye devam ettiklerini belirtti. Ayrıyeten Twitter’dan yaptığı ankette şirketle dalga geçti.

Elon Musk, platformun geçersiz ve spam hesapların toplam kullanıcıların yüzde 5’inden daha azına tekabül ettiğini açıklamasının akabinde satın alma süreçlerini durdurdu. Tesla CEO’su, 100 takipçiden oluşan rastgele bir test yapacağını tabir etti.

Pekala siz Elon Musk’ın siyasi akın argümanı hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla